Kornvalio reksas (Cornish Rex)

Kornvalio reksas (Cornish Rex)

 

Veislė: Kornvalio reksas
Kilmės šalis: Kornvalis, Jungtinė Karalystė
Spalvos: Balta, kreminė, šviesiai ruda, juoda, mėlyna, šokoladinė, alyvinė
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:   11-13 metų
Kiti pavadinimai: Cornish Rex
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių kačių nebūna, tačiau hipoalerginių veislių katės gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti.)

 

kornvalio reksas Cornish Rex

Kornvalio reksas iš savo gentainių išsiskiria aksominio švelnumo kailiu, kuris atrodo tarsi sugarbanotas. Tai – grakščios ir elegantiškos katės, kurių akys tarsi atspindi viso pasaulio išmintį. Kornvalio reksai yra labai judrūs ir žaismingi, šeimininkai, auginantys šios veislės kates, neretai imasi jas mokyti įvairių triukų. Turbūt kiekvienas Kornvalio reksų mylėtojas sutiks, kad šios katės – tarsi kačių ir šunų hibridai, jos yra labai prieraišios ir reikalaujančios šeimininko dėmesio.  Dėl trumpo kailio Kornvalio reksai šeriasi visai nedaug, todėl puikiai tinka tiems žmonėms, kurie baiminasi, kad katės plaukai bus randami visur – ant kilimo, drabužių, lovos ar net maiste..

Kornvalio rekso kačiukai (Cornish Rex)

Kornvalio rekso veislės istorija

Tai nėra sena kačių veislė – Kornvalio reksų istorija prasidėjo 1950 metais Anglijos pietuose, Kornvalio grafystėje. Liepos 21 dieną iš pažiūros niekuo neišskirianti katė, vardu Serena, atsivedė penkis mažylius, kurių vienas atrodė labai neįprastai: jo kailis buvo baltas su oranžinėmis dėmėmis ir banguotas, kūnelis laibas, ausys – didelės, o uodega labai plona.  Šis kačiukas buvo pavadintas Kalibunkeriu. Dėl šio neįprasto katinėlio buvo kreiptasi į genetikus, kurie rekomendavo pratęsti šio katinuko giminę. Kalibunkeris buvo suvestas su mama Serena, ir hipotezės pasitvirtino – naujoje vadoje du iš trijų kačiukų buvo garbanoti. Tai pasikartojo ir tolimesnėse vadose. Dėl panašumo į garbanotus triušius Astrex šios veislės kačiukams buvo suteiktas Kornvalio rekso pavadinimas.

1957 metais dvi Kornvalio rekso katės buvo atvežtos į Ameriką, tačiau išgyveno tik viena, besilaukianti Kalibunkerio palikuonio kačiukų. Deja, Kornvalio reksų genofondas buvo pernelyg skurdus, kad būtų galima tęsti šios veislės kačių giminę, todėl Kornvalio reksai buvo kryžminami su kitų veislių katėmis – Havanos rudosiomis, amerikiečių trumpaplaukėmis, Siamo katėmis, ir t.t. Būtent tai ir lėmė didelę kailio spalvų bei raštų įvairovę.

kornvalio rekso kaciukas Cornish Rex

Kornvalio rekso Išvaizda

Kornvalio reksas žavi trumpu, minkštu  ir puriu garbanotu kailiu. Įdomu tai, kad Kornvalio reksai neturi viršutinio dengiamojo kailio sluoksnio, kas ir lemia mažesnį šių kačių šėrimąsi. Šios veislės katės yra labai grakščios išvaizdos: jų kūnas lieknas ir raumeningas, ausys – stačios ir didelės, o akys – migdolų formos. Kuo didesnės Kornvalio rekso ausys, tuo labiau jis atitinka veislės standartą, svarbu tik tai, kad ausys būtų virš galvos, bet ne jos šonuose. Kailiuko spalva gali būti labai įvairi – pilka, juoda, balta, vėžlio kiauto spalvų, ir t.t. Parodose labiau vertinama sveika kailio išvaizda, jo spalva nėra tokia svarbi. Kornvalio rekso akys gali būti geltonos arba žalios spalvos. Uodega – ilga ir plona, su smailiu galiuku, padengta banguotu kailiu.

Kornvalio reksas (Cornish Rex)

Kornvalio rekso  charakteris

Kornvalio reksas – labai aktyvi ir smalsi katė. Diena be žaidimų Kornvalio reksui yra neabejotinai niekam tikusi. Šios veislės katės gali išmokti atnešti žaislus – pavyzdžiui, nedidelius minkštus kamuoliukus ar pelytes. Jei tik bus galimybė užlipti kur nors aukščiau, Kornvalio reksas nė nedvejodamas tokia proga pasinaudos. Ant spintos esantys daiktai Kornvalio rekso priežiūroje niekada nebus saugūs – taip, taip, šios katės labai mėgsta stebėti krentančius daiktus.

Nemėgstate valgyti be kompanijos? Kornvalio reksas – kaip tik jums! Jis tikrai nepraleis nė vienų pusryčių ar pietų, prižiūrės, ar nevalgote po šeštos valandos vakaro ir ar neužkandžiaujate nakties metu.  

Jei nuo pat mažumės bus nubrėžiamos ribos, kas katei galima, o kas – ne, jokių nesusipratimų neturėtų kilti (na, gal kartais jūsų kantrybė ir bus išbandoma... bet tai – tik katiniški eksperimentai!)

kornvalio reksas Cornish Rex

Kornvalio rekso priežiūra

Kornvalio reksų priežiūra  yra gana paprasta: tereikia pašukuoti kailį, pakirpti nagučius ir prireikus išvalyti ausis. Kaip ir kitų veislių katėms, Kornvalio reksų katėms svarbi tinkama mityba ir dėmesys. Veterinarų teigimu, silpnoji Kornvalio reksų vieta – dantys, todėl jiems reikėtų skirti pakankamai dėmesio. Juos galite valyti specialia gyvūnams skirta pasta, taip pat gali pasiteisinti dantų priežiūrai skirti geliai ar purškalai. Jei pastebite, kad dantų apnašų yra labai daug, pasikonsultuokite su veterinaru – gali prireikti atlikti burnos higieną (taip, ji atliekama ne tik žmonėms...)

Kornvalio reksams sunkiai atsispiria įvairių daiktų ragavimui – vieniems labai patinka maišeliai, kitiems – dovanų juostelės, dar kitiems... guminės šlepetės. Taigi, tokius daiktus svarbu paslėpti. Šios veislės katės negali pakęsti būti vienos, todėl, jei jūsų dažnai nebūna namuose, Kornvalio reksas liūdės. Žinoma, visada yra išeitis – augindami dvi kates apsaugosite Kornvalio reksą nuo vienatvės. Šios katės puikiai sutaria su kitomis katėmis, į savo teritoriją gali įsileisti ir šunį (jei šis ne per daug įkyrus...)

kornvalio rekso kaciukas Cornish Rex

Tinkamai prižiūrimos Kornvalio rekso katės gali išgyventi maždaug 13 metų, o per šį laiką šios veislės katės jums padovanos tikrai daug įsimintinų akimirkų. Kornvalio reksai tinka ir šeimoms, auginančioms vaikus – šios veislės katės retai rodo agresiją ir yra labai draugiškos visiems šeimos nariams.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.