Rusų mėlynasis (Russian Blue)

Rusų mėlynasis (Russian Blue)

 

Veislė: Rusų mėlynasis
Kilmės šalis: Rusija
Spalvos: Pilkai mėlyna, melsvai sidabrinė
Charakteris: Švelni, prieraiši, santūri, judri, smalsi, žaisminga, prisitaikanti
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas:   15-20 metų
Kiti pavadinimai: Rusų mėlynoji katė, Russian Blue
Hipoalerginis: Ne

Rusų mėlynasis – švelnumu, santūrumu, prieraišumu ir taikiu būdu pasižyminti katė, kuri puikiai prisitaiko prie besikeičiančių gyvenimo sąlygų. Nors rusų mėlynosios katės dažniausiai auginamos bute, tačiau jos taip pat džiaugiasi, jei turi galimybę išeiti į lauką – kartais šeimininkams parneša ir sumedžiotą grobį. Rusų mėlynasis yra judrus ir smalsus katinas, kuriam labai sunku nustygti vietoje. Jei norisi, kad namuose auginama katė būtų kuo ramesnė, ši veislė – ne jums. Rusų mėlynasis tikrai pareikalaus nemažai dėmesio – šios veislės katės iki pat senatvės išlieka žaismingos, todėl nusiteikite, kad žaisti su šia kate reikės tikrai daug!

rusu melynoji kate Russian Blue

Rusų mėlynųjų kačių veislės istorija

Rusų mėlynųjų kačių kilmė iki šiol nėra visiškai aiški. Šios veislės katės turi net kelis skirtingus pavadinimus – jos vadinamos rusiškomis katėmis, mėlynosiomis katėmis, Archangelsko katėmis ar ispaniškomis katėmis. Spėjama, kad šių kačių „tėvynė“ yra Rusija.Teigiama, kad tai gali būti gana sena kačių veislė – senoje rusų legendoje minima, kad šios katės į namus atneša laimę. Rusų mėlynosios katės buvo vertinamos dėl puikių medžioklės savybių. Petro I - ojo dukra Jelizaveta I-oji pareikalavo, kad būtų pristatytos tokios katės, kurios galėtų sumažinti pelių populiaciją, ir čia labai pasitarnavo būtent rusų mėlynieji. XVII amžiuje rusų mėlynosios katės buvo atvežtos į Didžiąją Britaniją karalienei Elžbietai I. Neilgai trukus anglai susižavėjo šiomis katėmis ir pradėjo jas veisti. 1967 metais Didžiosios Britanijos felinologai įsteigė rusų mėlynųjų kačių klubą (Rusijos mieste Archangelske toks klubas įkurtas vėliau, tik 1990 metais) . Iki šių dienų Didžiojoje Britanijoje auginama daugiausiai šios veislės kačių.

rusu melynasis Russian Blue

Rusų mėlynasis: išvaizda

Rusų mėlynoji yra vidutinio dydžio katė, kuriai būdinga elegancija ir grakštumas. Paprastai rusų mėlynosios katės sveria nuo 4 iki 7 kilogramų. Šių kačių galva yra trikampio formos, atstumas nuo akių iki ausų turėtų būti toks pat, kaip ir atstumas nuo akių iki nosies galiuko. Ūsų pagrindai yra iškilūs, todėl katės galva atrodo gana plati. Smakras ryškus ir tvirtas, ausys didelės, šiek tiek taškuotos, smailėjančios. Ausų oda labai plona (ausys atrodo tarsi permatomos), padengta retu kailiu. Akys nutolusios viena nuo kitos, deimanto formos, ryškiai žalios spalvos. Kojos ilgos, pėdos nedidelės, eisena grakšti – atrodo, kad rusų mėlynasis vaikščiotų ant pirštų galų. Uodega ilga, į galą siaurėjanti. Kailis dvigubas, trumpas ir švelnus. Kaip ir sako veislės pavadinimas, rusų mėlynajam yra būdinga pilkai mėlyna spalva, tačiau kartais gimsta juodų arba baltų kačių.

rusu melynojo kaciukas

Rusų mėlynasis: charakteris

Rusų mėlynasis turi dvi charakterio puses: tai yra santūrus katinas, kuris kartais nori tiesiog šiltai pasnausti, tačiau taip pat jam būdingi ir energijos proveržiai. Šeimininkai tikrai neturėtų stebėtis, jei ką tik saldžiai snaudusi katė pašoka iš guolio, ir pradeda dūkti. Vis dėlto, didesnę dienos dalį rusų mėlynoji katė būna rami. Šios veislės katės negali pakęsti triukšmo, todėl įvertinkite, kaip dažnai pas jus lankosi svečiai. Jei mėgstate rengti vakarėlius, šios veislės katės nebus tinkamiausiu pasirinkimu. Nors rusų mėlynoji svečius sutinka gana santūriai, tačiau išprovokuoti jos pyktį nėra labai sunku – įspėkite svečius, kad katės neglostytų ir neimtų ant rankų. Jūs tikrai pastebėsite, kada katė nėra patenkinta – tokiu atveju geriausia ją uždaryti į kitą kambarį, kuriame ji galėtų ramiai ilsėtis. Rusų mėlynasis ne visada sutaria su vaikais ir gyvūnais. Akivaizdu, kad šios veislės katės norėtų būti vienintelėmis numylėtinėmis namuose, tačiau nuo vaikystės pratinant prie vaikų ir gyvūnų, galima išvengti įvairių nesusipratimų ateityje. Pasitaiko ir tokių atvejų, kada rusų mėlynasis globoja vaikus, tačiau tai – labai individualu.

rusu melynasis Russian Blue

Rusų mėlynasis: priežiūra

Rusų mėlynasis – stiprios sveikatos katinas, kuris gyvena maždaug 15-20 metų. Jei katė yra perkama iš patikimo veislyno, paprastai nepasitaiko įgimtų sveikatos problemų.

Tai yra gana išrankios katės, kurioms tinka tikrai ne bet koks maistas. Jei norite parinkti tinkamą pašarą savo katei, galite vienu kartu pasiūlyti kelias skirtingas sauso maisto rūšis – katė tikrai išsirinks labiausiai patinkantį.

Rusų mėlynųjų kačių priežiūra nėra sudėtinga – pakanka kas mėnesį pakirpti nagučius ir porą kartų per savaitę pašukuoti kailį. Rusų mėlynasis, lyginant su kitų veislių katėmis, šeriasi gana negausiai, sezoniškai.

Rusų mėlynosioms katėms būdingas aukštas intelektas, todėl auklėti šios veislės kates tikrai nėra sudėtinga. Jei pastebite, kad katė elgiasi netinkamai, galite tiesiog sakyti „ne!” arba papurkšti vandeniu. Tikėtina, kad tokio paties veiksmo katė nekartos antrą kartą.

Rusų mėlynosios katės yra labai žaismingos, todėl reikėtų pakankamai dėmesio skirti žaidimams. Jei vakare pakankamai „iškrausite“ katę, naktį galėsite ramiai miegoti. Rusų mėlynasis nesunkiai pripranta prie pavadėlio, todėl miesto gyventojai, kurie neturi galimybės išleisti katę į lauką, ją gali vedžioti su pavadėliu. Taip pat rusų mėlynąjį galima išmokyti įvairių nesudėtingų triukų, pavyzdžiui, pagauti žaislą ore, atnešti kamuoliuką, ir t.t. Tikėtina, kad katei ši veikla patiks!

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.