Devonreksas (Devon Rex)

Devonreksas (Devon Rex)

 

Veislė: Devonreksas
Kilmės šalis: Anglija
Spalvos: Įvairios spalvos
Charakteris: Protingas, mielas, draugiškas, smalsus, aktyvus, gyvybingas, žaismingas, nemėgsta būti vienas
Svoris: 2,5-4 kg
Ilgaamžiškumas:    metų
Kiti pavadinimai: Devon Rex
Hipoalerginė: Taip (100 procentų hipoalerginių kačių nebūna, tačiau hipoalerginių veislių katės gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti.)

 

Devonreksas – išskirtinės išvaizdos katinas, kuris kartais vadinamas elfu ar ateiviu. Šios neįprastos katės vienus žavi, kitus atstumia, tačiau turime sutikti, kad devonreksai abejingų nepalieka. Šios veislės katės pasižymi nuostabiu charakteriu: devonreksai yra labai prieraišūs ir vertinantys savo šeimininkų dėmesį, smalsūs ir gyvybingi. Įdomu tai, kad šios katės mėgsta būti kuo arčiau šeimininko veido, todėl devonreksas neretai įsitaiso ant šeimininko peties tarsi papūgėlė. Devonreksai puikiai prisitaiko prie juos supančios aplinkos, tačiau negali pakęsti vienatvės, taigi, toks augintinis nebus tinkamas labai užimtiems žmonėms. Auginantys devonreksus teigia, kad tai – katės-asmenybės, ir taip susižavi šiomis katėmis, kad ateityje nė nesvarsto apie jokią kitą veislę.

Devonreksas (Devon Rex)

 

Devonreksų veislės istorija

Devonreksai – gana nauja kačių veislė, kilusi iš Anglijos. Šios veislės gyvavimo pradžia yra laikomi 1960 metai. Devono grafystės gyventoja Beryl Cox lauke rado garbanoto kailio katę, kuria labai susižavėjo, tačiau prisijaukinti jos taip ir nepavyko. Vis dėlto, ji nusprendė nenuleisti rankų, todėl pradėjo katę stebėti bei ja rūpintis. Gana greitai moteris sužinojo, kad katė atsivedė palikuonių, kurių vienas turėjo tokį pat garbanotą kailį, kaip ir motina. Beryl Cox tai labai nudžiugino, ir šį kačiuką pasiėmė į namus. Garbanotą kačių kailį lemia nepastovus genas, todėl tuomet, kai norima jį užtvirtinti, jį būtina maišyti. Nors buvo kilusi mintis Kornvalio reksus maišyti su devonreksais, tačiau gimusių kačiukų kailis buvo visiškai lygus. Kadangi garbanotas kailis yra išskirtinis šių kačių bruožas, Kornvalio reksai ir devonreksai veisiami atskirai. Devonreksų veislė Anglijoje buvo pripažinta 1970 metais.

Devonreksas (Devon Rex)

 

Devonreksas: išvaizda

Devonreksai yra gana smulkaus sudėjimo katės, kurios paprastai sveria nuo 2,5 iki 4 kilogramų. Šių kačių kojos lieknos, galinės šiek tiek ilgesnės nei priekinės. Letenėlės nedidelės, ovalios. Devonrekso galva yra trikampio formos, būdingi platūs skruostai ir ryški smakro linija. Akys didelės, išraiškingos, o ausys – tiesiog milžiniškos! Dar vienas išskirtinis šios veislės kačių bruožas – tai banguotas trumpas kailis, kurio garbanos yra itin išraiškingos nugaros srityje. Ūsai bei antakiai taip pat banguoti, nėra labai tvirti, dažnai iškrenta. Pamačius devonreksą iš tolo, gali susidaryti įspūdis, kad kailio jis apskritai neturi, tačiau jis dengia visą katės kūną. Šios katės turi tik vieną kailio sluoksnį – poplaukį (kartais gali būti ir šiek tiek dengiamųjų plaukų), todėl praktiškai nesišeria. Kailio spalva nėra labai svarbi. Nors devonreksai labai retai sukelia alergiją, tačiau tokių atvejų gali pasitaikyti. Devonreksai šeriasi negausiai, tačiau šiek tiek plaukų vis tiek iškrenta, todėl alergiški žmonės turėtų tai įvertinti dar prieš įsigydami katę.

Devonreksas (Devon Rex)

 

Devonreksas: charakteris

Devonreksai yra labai meilaus būdo katės. Jei tik galėtų, toks augintinis visą dieną praleistų kuo arčiau savo šeimininko. Svarbu žinoti, kad devonreksai tiesiog negali pakęsti vienatvės, ji netgi gali lemti įvairius sveikatos sutrikimus.

Tai yra labai smalsios katės, kurioms tiesiog būtina patikrinti, ką parsinešėte iš parduotuvės, ar kas padėta aukštai ant spintos.

Devonreksai yra labai draugiškos katės, noriai bendraujančios su vaikais ir suaugusiaisiais, sutariančios su kitais gyvūnais. Šios katės yra labai aktyvios, todėl svarbu pasirūpinti, kad jos namuose turėtų užsiėmimų: galima įrengti laipynę, prikabinti įvairių žaislų, ir t.t. Vis dėlto, kad ir kiek katė turėtų žaislų, niekas neatstos žaidimų su šeimininku, todėl tam reikėtų kasdien skirti pakankamai laiko.

Devonreksai yra nesunkiai auklėjamos katės, kurios labai greitai perpranta, kas joms galima, o kas – ne. Šie augintiniai gali išmokti nesudėtingų „katiniškų“ triukų: pavyzdžiui, atnešti numestą žaisliuką. Devonreksai išlieka gyvybingi iki pat senatvės, todėl pagalvokite, ar tokiam augintiniui galėsite skirti pakankamai daug laiko ir dėmesio.

Devonreksas (Devon Rex)

 

Devonreksas: priežiūra

Nors devonreksai atrodo gana trapūs ir lengvai pažeidžiami, tačiau tai nėra tiesa. Devonreksai yra ilgaamžės katės, kurios laikomos vyresnio amžiaus tik tada, kai sulaukia 8-10 metų (paprastai katės laikomos senjorėmis, kai sulaukia septynerių). Vyresnio amžiaus katėms rekomenduojama kasmet atlikti kraujo tyrimus – tai padės nustatyti, ar katė neserga inkstų ligomis.

Svarbu pasirūpinti tinkama devonrekso mityba – jei ji nebus visavertė, galimi įvairūs sveikatos sutrikimai. Kastruotiems/sterilizuotiems ir vyresnio amžiaus devonreksams reikėtų skirti specialų dietinį pašarą.

Šios veislės kačių kailis nereikalauja ypatingos priežiūros – pakanka kelis kartus per savaitę pašukuoti guminiu šepečiu. Svarbu tai, kad katė būtų šukuojama pakankamai švelniai – priešingu atveju galite pridaryti daugiau žalos nei naudos. Maudyti šios veislės kačių paprastai nėra jokio poreikio – devonreksai yra labai švarūs augintiniai.

Būtina reguliariai valyti devonrekso dantis (tą rekomenduojama atlikti kartą per savaitę). Tam galite naudoti specialią dantų pastą ir dantų šepetėlį, taip pat galite rinktis gelius, purškalus, ar kitas katėms skirtas dantų priežiūros priemones. Veterinarijos klinikose taip pat galima rasti specialių kramtalų, padedančių išvengti dantų akmenų susidarymo. Maždaug kartą per mėnesį reikėtų patrumpinti nagus, patikrinti, ar ausys yra švarios. 

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.