Amerikos šiurkščiaplaukė katė (American Wirehair cat)

Amerikos šiurkščiaplaukė katė (American Wirehair cat)

 

Veislė:  Amerikos šiurkščiaplaukė katė
Kilmės šalis:  JAV
Spalvos:  Įvairios
Charakteris:  protingos, linksmos, prisitaikančios, aktyvios, mėgsta karstytis
Svoris:  5,8-7,2 kg
Ilgaamžiškumas:    15–20 metų
Kiti pavadinimai:  American Wirehair, American Wirehair cat

 

Amerikos šiurkščiaplaukės katės išskirtinis bruožas – neįprasta kailio struktūra. Kiekvienas kailio plaukas yra ne tik šiurkštus, bet taip pat ir stangrus, kailis gali būti trumpas arba vidutinio ilgio, pasitaiko atvejų, kada kailio plaukai yra susiraitę. Kailiuko išskirtinumas išryškėja tik katei subrendus: jei mažas kačiukas turi labai garbanotą kailį, suaugus jis bus tik šiek tiek banguotas. Amerikos šiurkščiaplaukė katė pasižymi ne tik neįprasta išvaizda, bet taip pat ir puikiu charakteriu bei stipria sveikata – šios veislės atstovės dažnai sulaukia net 15-20 metų amžiaus.

Amerikos šiurkščiaplaukė katė: Išvaizda

Amerikos šiukščiaplaukė katė yra tvirtai sudėta, jos svoris įprastai siekia 5,8-7,2 kg. Kojos raumeningos, galva vidutinio dydžio, ausys nedidelės, akys plačiai atmerktos. Ūsai neretai būna riesti, kailis šiurkščios tekstūros, gali būti įvairiausių spalvų, margintas raštais.

Amerikos šiurkščiaplaukė katė: Charakteris

Amerikos šiurkščiaplaukė katė yra draugiška ir ramaus būdo. Ji mielai bendrauja su visais šeimos nariais, neatsisako žaidimų su vaikais. Amerikos šiurkščiaplaukės katės gali sugyventi su kitais namų augintiniais – jos yra labai socialios ir tiesiog dievinančios bendravimą. Šios veislės atstovės nėra labai „šnekios“, todėl būsimi šeimininkai gali nesibaiminti, kad katė bus pernelyg triukšminga ar įkyri. Amerikos šiurkščiaplaukės katės nereikalauja labai ilgų žaidimų – jei katei būna „žaidimo nuotaika“, ji tiesiog atneša žaisliuką šeimininkui. Jei jis tuo metu žaisti nenori – nieko baisaus, Amerikos šiurkščiaplaukė katė gali tiesiog pasnausti.

 

Veislės istorija

Nors Amerikos šiurkščiaplaukių kačių atsiradimas yra siejamas su 1966 metais, tačiau manoma, kad panašios išvaizdos katės gyveno jau gerokai anksčiau. Spėjama, kad šios veislės atstovės galėjo kilti iš trumpaplaukių kačių, kurių vadose galėjo gimti šiurkščiaplaukės katės (neįprasto kailio katės buvo aprašytos dar 1620 metais). Vis dėlto, pirmoji Amerikos šiurkščiaplaukių kačių atstovė buvo užregistruota 1966 metais, kuomet Niujorko fermoje gimė trumpaplaukė šiurkštaus kailio katė. Šioje vadoje buvo vos vienas šiurkščiaplaukis kačiukas, tačiau jį buvo nuspręsta naudoti tolimesniame veisime (buvo nustatyta, kad tokią kailio tekstūrą lėmė dominuojančio geno mutacija). 1969 metais gimė šiukščiaplaukių kačiukų vada, o praėjus aštuoneriems metams šią veislę pripažino Amerikos kačių mylėtojų draugija (Cat Fanciers' Association). Ilgainiui šios katės išpopuliarėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose, Amerikos šiurkščiaplaukės katės iškeliavo į namus ir už JAV ribų. Vis dėlto, šiandien veislė puikiai žinoma tik Amerikoje. Jungtinėje Karalystėje ši veislė iki šiol nėra pripažinta, tačiau Amerikos šiukščiaplaukės katės gali dalyvauti parodose ir gauti apdovanojimus.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.