Mekongo trumpauodegė katė (Mekong Bobtail Cat)

Mekongo trumpauodegė katė (Mekongo bobteilas, Mekong Bobtail Cat)

 

Veislė: Mekongo trumpauodegė katė (Mekongo bobteilas)
Kilmės šalis: Tailandas
Spalvos: balta su rusvomis, alyvinėmis, raudonomis ar šokoladinėmis žymėmis
Charakteris: Meili, žaisminga, komunikabili, pasitikinti savimi, "šuniško" charakterio
Svoris: 2,5-5 kg
Ilgaamžiškumas:   15-18 metų
Kiti pavadinimai: Mekongo bobteilas, Mekong Bobtail Cat
Vados dydis:  

Mekongo trumpauodegė katė kitaip dar vadinama Mekongo bobteilu. Tai – gana rami ir labai prieraiši katė, kuri visada nori būti kuo arčiau šeimininko. Išskirtinis šių kačių bruožas – trumpa uodega, kuri veislę paverčia tikrai išskirtine. Mekongo trumpauodegė katė yra puiki kompanionė, kuri mielai bendrauja ir su vaikais ir su suaugusiaisiais, nesipeša su namuose esančiais kitais augintiniais. Jei katei  tenka pasisaugoti, ji tiesiog laikosi atstumo, tačiau niekada nerodo agresijos. Šios veislės atstovės nepakenčia vienatvės, tad jos geriausiai jausis tuose namuose, kuriuose visada yra žmonių. Jei yra galimybė pasiimti augintinę į kelionę, tą darykite nedvejodami – Mekongo bobteilai labiau prisiriša prie juos supančių žmonių nei prie aplinkos.

mekongo trumpauodege kate mekongo bobteilas mekong bobtail cat

Veislės istorija

Mekongo trumpauodegės katės yra natūraliai susiformavusios veislės atstovės. Trumpauodegės katės buvo randamos Pietryčių Azijoje šalia Mekongo upės, kur veislė galėjo gyvuoti jau daugybę metų. Šiomis katėmis labai susidomėjo rusų keliautojai, kurie Mekongo bobteilų parsivežė į savo gimtą šalį ir ėmėsi veisimo programos. Nors veislė gyvuoja jau ne vieną šimtmetį, tačiau pirmasis veislės standartas buvo sudarytas gana vėlai – tik 1994 metais, o patvirtinimo sulaukė praėjus dešimtmečiui. Šiandien būtų sunku pasakyti, kaip ir kada ši veislė susiformavo, tačiau žinoma, kad Mekongo bobteilai XIX amžiuje jau buvo susiformavusi veislė (trumpauodeges kates 1883 m. išleistoje knygoje mini Čarlzas Darvinas). Džiugina tai, kad šios veislės atstovės yra labai sveikos ir ilgaamžės – pirmoji Rusijoje išveista katė nugaišo sulaukusi 22 metų amžiaus. Nors šios katės išvaizda yra tikrai įdomi, o charakteris – tiesiog pavergiantis, tačiau Mekongo trumpauodegės katės vis dar nėra sulaukusios didelio susidomėjimo, o Lietuvoje jas galime pamatyti tik tarptautinių parodų metu, kada atvyksta svečių iš užsienio.

mekongo bobteilo kaciukai mekong bobtail cat

Mekongo trumpauodegė katė: išvaizda

Mekongo trumpauodegė katė yra vidutinio dydžio, šios veislės katės dažniausiai sveria 3-5 kilogramus.  Kūnas yra vidutinio dydžio, gana raumeningas, tačiau atrodo labai elegantiškai. Kojos lieknos, bet labai stiprios, galinės kojos ilgesnės už priekines. Letenos gana nedidelės, ovalios. Galva vidutinio dydžio, proporcinga kūnui. Ausys vidutinio dydžio, toli viena nuo kitos, ties pagrindu plačios, į galą siaurėjančios, užapvalintais galiukais. Akys labai išraiškingos: jos gana didelės, migdolo formos, mėlynos spalvos. Uodega trumpa, jos ilgis gali labai varijuoti, tačiau ji turėtų būti ne ilgesnė nei ketvirtadalis katės kūno ilgio. Kailis trumpas, labai švelnus. Leistinos kailio spalvos: balta su rusvomis, alyvinėmis, raudonomis ar šokoladinėmis žymėmis.

mekongo bobteilas mekong bobtail cat

Mekongo trumpauodegė katė: charakteris

Mekongo trumpauodegė katė yra labai draugiška, mėgstanti žmonių kompaniją. Nors šios katės tiesiog dievina bendravimą su žmonėmis, tačiau jos yra gana tylios. Dauguma kačių augintojų tai laiko dideliu privalumu, tad tuomet, jei baiminatės, kad augintinė gali kelti triukšmą, šios veislės atstovė jums puikiai tiks. Mekongo trumpauodegės katės neretai yra lyginamos su šunimis, nes jos turi nemažai „šuniškų“ bruožų. Jei užsiimsite kokia nors veikla, galite neabejoti, kad katė snaus šalia jūsų, arba sėdės jums matomoje vietoje ir lauks paglostymų. Mekongo trumpauodegė katė gali išmokti nesudėtingų komandų – pavyzdžiui, atnešti numestą žaisliuką, ar pan. Šios veislės atstovės labai greitai perpranta namuose vyraujančias taisykles: nors kartais pasiduoda pagundai jas sulaužyti, tačiau šios augintinės tikrai nėra didelės išdaigininkės. Mekongo trumpauodegė katė yra gana ramaus būdo, tačiau tikrai neatsisakys žaidimų.  Trumpa uodega katei netrukdo užšokti ant spintos ar aukštos draskyklės, šokinėti medžiojant muses ar gaunant žaisliuką. Jei savo augintinei skirsite pakankamai daug laiko, galite neabejoti, kad jūs tapsite neišskiriamais bičiuliais!

mekongo trumpauodege kate mekongo bobteilas mekong bobtail cat

Mekongo trumpauodegė katė: priežiūra

Mekongo trumpauodegės katės yra sveikos ir ištvermingos, jų gyvenimo trukmė siekia 15-18 metų. Šių kačių veisimas yra atliekamas labai atsakingai, todėl šios katės neturi paveldimų sveikatos problemų. Vis dėlto, veisėjai visada stengiasi reproduktoriams atlikti kuo daugiau sveikatos tyrimų ir tokiu būdu užkirsti kelią galimiems genetiniams susirgimams. Jei nuspręstumėte įsigyti šios veislės katę, galite pasidomėti kačiukų tėvams atliktų sveikatos tyrimų rezultatais ir tai tikrai padės išsirinkti sveiką augintinį. Mekongo trumpauodegių kačių priežiūra nėra labai sudėtinga – ji beveik niekuo nesiskiria nuo rūpinimosi kitų veislių katėmis. Svarbu parinkti tokį pašarą, kuris garantuotų visavertę augintinės mitybą, o duodamo maisto kiekį visada rekomenduojama normuoti. Katėms, kurios yra sulaukusios septynių ir daugiau metų, patartina kasmet atlikti sveikatos tyrimus, kurie padės laiku pastebėti tam tikrus sveikatos sutrikimus. Taip pat būtina pasirūpinti kasmetiniais skiepais, reguliariu nagų kirpimu bei šukavimu. Mekongo trumpauodegės katės šeriasi gana negausiai, tad visiškai pakanka kailį pašukuoti kartą ar du kartus per savaitę.

Šios veislės atstovės yra tikros švaruolės – savo kailiuko priežiūrai jos skiria tikrai nemažai dėmesio. Taigi, maudyti šių kačių nereikia ,– išskyrus tuos atvejus, jei kailis susiteptų katei pavojinga medžiaga. Jei katė turės galimybę išeiti į lauką, pasirūpinkite priemonėmis nuo erkių ir kitų parazitų.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.