Transilvanijos skalikas (Transylvanian Hound)

Transilvanijos skalikas (Transylvanian Hound)

 

Veislė: Transilvanijos skalikas
Kilmės šalis: Vengrija
Paskirtis:  
Spalvos: Juodas su įrudžiu
Charakteris:  
Ūgis: 55-65 cm
Svoris:  kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Transylvanian Hound, Transylvanian Scent Hound, Hungarian Scenthound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Transilvanijos skalikas yra labai drąsus ir atkaklus šuo, kuris namuose yra gana ramus, o medžioklės metu – labai entuziastingas. Nors šios veislės šunų kalis yra trumpas, tačiau Transilvanijos skalikai yra labai ištvermingi ir galintys dirbti net ir labai ekstremaliu oru.

Veislės istorija

Transilvanijos skalikas yra kilęs iš istorinio regiono, kuris šiuo metu priklauso Rumunijai. Ši šunų veislė susiformavo viduramžiais, tuo laikotarpiu jie buvo privilegijuoti aristokratų medžiokliniai šunys. Transilvanijos skalikai savo išvaizda labai primena kitus iš vidurio Europos kilusius skalikus, todėl manoma, kad šie šunys gali būti giminingi.  Anksčiau Transilvanijos skalikai buvo dviejų tipų – ilgakojai ir trumpakojai, tačiau pastarieji jau yra išnykę. XX amžiaus pradžioje Transilvanijos skalikai buvo atsidūrę ties išnykimo riba, tačiau nuo 1968 metų buvo pradėta veisimo programa, kuria siekta atgaivinti šios veislės populiarumą. Nors visame pasaulyje šios veislės atstovų yra gana nedaug, tačiau Transilvanijos skalikai yra gana populiarūs Vengrijoje ir Rumunijoje. UKC  (United Kennel  Club) šios veislės šunis pripažino 2006 metais, tačiau šiandien Transilvanijos skalikai vis dar siekia Amerikos kinologų klubo (AKC) pripažinimo.

Transilvanijos skalikas: išvaizda

Transilvanijos skalikas yra gana didelis šuo, kurio aukštis ties ketera siekia 54,5-65 cm, o svoris turėtų būti ne mažesnis nei 25 kilogramai. Šios veislės šunų kūnas yra stačiakampio formos, viršutinė linija tiesi, nugara labai raumeninga. Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas.  Galva gana ilga, be ne smaili, ausys išaugusios vidutiniame aukštyje, kabančios arti skruostų. Žandikauliai labai tvirti, sąkandis žirkliškas. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, rudos spalvos. Uodega labai stipri, išaugusi vidutiniame aukštyje, šiek tiek užlenkta į viršų. Dengiamieji plaukai trumpi, tankūs ir prigludę. Leistina tik viena spalvų variacija – juoda su rudomis dėmėmis.

Transilvanijos skalikas: charakteris

Transilvanijos skalikai yra puikūs šeimos bičiuliai, kurie su savo šeimininkais užmezga tvirtą ryšį. Šie šunys yra labai kantrūs ir žaismingi, todėl juos labai džiugina vaikų draugija.  Su kitais šunimis Transilvanijos skalikai dažniausiai puikiai sutaria, gali sugyventi su namuose auginama kate, jei su ja gyvens nuo mažumės. Tinkamai išdresuoti Transilvanijos skalikai gali tapti puikiais namų sargais, kurie tikrai visada praneš apie atvykėlius. Nors nepažįstamieji šiems šunims pasitikėjimo nekelia, tačiau su į namus įleistais žmonėmis jie elgiasi santūriai, nerodo jokios agresijos. Transilvanijos skalikai yra labai imlūs dresūrai, todėl labai svarbu pasirūpinti ne tik pakankamu fiziniu krūviu, bet taip pat ir protine veikla, kuri šiems šunims yra tiesiog būtina.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.