Tailando Bangkaew šuo (Thai Bangkaew Dog)

Tailando Bangkaew šuo (Thai Bangkaew Dog)

 

Veislė: Tailando Bangkaew šuo
Kilmės šalis: Tailandas
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Raudona ir balta, pilka ir balta, juoda ir balta, ruda ir balta
Charakteris Protingas, judrus, aktyvus, sargus
Ūgis: 41-56 cm
Svoris: 15-20 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Thai Bangkaew Dog
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-6 šuniukai

Tailando Bangkaew šuo yra labai elegantiškas ir atletiškas. Šios veislės atstovai yra puikūs šeimos bičiuliai, kurie prireikus gali ginti savo šeimos narius. Jei šuo dar ankstyvame amžiuje yra tinkamai socializuojamas, jis puikiai sutaria ne tik su savo šeimininkais, bet taip pat ir su svetimais žmonėmis bei sutiktais šunimis. Vis dėlto, šios veislės atstovai yra tinkami tik patyrusiems šunų augintojams – labai svarbu tai, kad augintinis būtų auklėjamas dar nuo pat mažumės, nes priešingu atveju Tailando Bangkaew šuo gali būti agresyvus kitų šunų ar svetimų žmonių atžvilgiu.

Veislės istorija

Tailando Bangkaew šuo, kaip ir sako pats veislės pavadinimas, yra kilęs iš Bangkaew kaimelio, esančio centrinėje Tailando dalyje. Tai yra labai sena šunų veislė, apie kurią sukurta daugybė legendų, tačiau dauguma jų gerokai kertasi su realybe. Vis dėlto, įdomu tai, kad Tailando Bangkaew šunų veislė susiformavo kryžminantis vietinėms šunų veislėms su šakalais. Per ilgus metus veislė gerokai pakito, ir šiandien au būtų sunku pasakyti, ar Tailando Bangkaew šunys vis dar turi šakalų kraujo. Dabartinė Tailando Bangkaew šunų veislė susiformavo XX amžiaus pradžioje, tuo metu šie šunys buvo naudojami gyvulių bandų ir turto apsaugai. 1957 metais buvo pradėtas selektyvus šių šunų veisimas – buvo siekiama, kad Tailando Bangkaew šunys išlaikytų geriausias fizines ir psichines savybes. Šiuo metu veislė nėra labai populiari – daugiausia jų gyvena gimtajame Tailande. Tailando Bangkaew šunų veislė yra priskiriama špicų tipo šunims, ją FCI pripažino 2013 metais (Tailando Bangkaew šunys vis dar laukia AKC pripažinimo).

tailando bangkaew suo Thai Bangkaew Dog 2

Tailando Bangkaew šuo: išvaizda

Tailando Bangkaew šuo yra vidutinio dydžio: patinų aukštis ties ketera siekia 46-56 cm, patelių – 41-51 cm. Patinai yra ne tik aukštesni, bet taip pat ir stambesni – jų svoris gali svyruoti nuo 18,1 iki 20,4 kg (kalyčių svoris – 15,9–18,1 kg). Tailando Bangkaew šuns kūnas yra proporcingas, jo forma, žiūrint iš šono, primena kvadratą. Krūtinė gili, plati, labai raumeninga. Kaklas vidutinio ilgio ir pločio, labai tvirtas. Akys vidutinio dydžio, rudos spalvos. Ausys nedidelės, trikampio formos, išaugusios galvos šonuose. Žandikauliai tvirti, sąkandis žirkliškas. Uodega vidutinio ilgio, užsukta virš nugaros. Kailis tiesus, vidutinio ilgio, purus, o pavilnė – minkšta ir tanki. Kaklo srityje kailis šiek tiek ilgesnis, formuoja „apykaklę“. Leistinos įvairios kailio spalvos: balta, pilka ir balta, raudona ir balta, juoda ir balta, ruda ir balta.

Tailando Bangkaew šuo: charakteris

Tailando Bangkaew šuo yra energingas ir gana nepriklausomo charakterio. Nors šios veislės atstovai yra tikrai nuovokūs ir protingi, tačiau dresūrai ne visada noriai pasiduoda. Svarbu pasirūpinti, kad dresūros užsiėmimai būtų smagūs ir pakankamai motyvuojantys, nes tik tokiu atveju pavyks pasiekti tikrai palankių rezultatų. Šeimininkas turi būti nuoseklus ir nekeičiantis savo nuomonės, nes priešingu atveju Tailando Bangkaew šuo labai greitai pastebės spragas, ir sugalvos, kaip apeiti nustatytas taisykles. Šios veislės atstovai yra sargūs, todėl tam tikrose situacijose gali netinkamai interpretuoti susiklosčiusias aplinkybes. Nors Tailando Bangkaew šunys kartais yra auginami ir šeimose su mažais vaikais, tačiau ši veislė tikrai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas. Toks augintinis labiausiai tinka šeimoms, kurios turi šešerių metų ar vyresnius vaikus, kurie jau žino, kaip tinkamai elgtis su gyvūnais. Jei Tailando Bangkaew šuo nuo mažumės augs su kitu šunimi ar su kate, ateityje neturėtų kilti jokių nesutarimų, tačiau nerekomenduojama tuose pačiuose namuose auginti graužikus ar kitus smulkius gyvūnus. Būtina įvertinti tai, kad Tailando Bangkaew šuo yra labai aktyvus ir reikalaujantis gana nemažai laiko, todėl gerai pagalvokite, ar šiam augintiniui įstengsite suteikti tikrai geras gyvenimo sąlygas.

Tailando Bangkaew šuo: priežiūra

Tailando Bangkaew šuo vidutiniškai gyvena 12 metų. Nors tai yra sveiki ir ištvermingi augintiniai, tačiau kartais pasitaiko ir tam tikrų ligų atvejų. Jei nuspręsite įsigyti šios veislės augintinį, labai atidžiai rinkitės veislyną, ir pasidomėkite, kokie sveikatos tyrimai buvo atlikti šuniukų tėvams (tai padės išvengti galimų paveldimų ligų). Tailando Bangkaew šunys kartais kenčia nuo klubo sąnario displazijos bei nuo alkūnės displazijos. Viena dažniausių nepaveldimų ligų – ausų infekcija, kurios galima išvengti, jei reguliariai tikrinsite augintinio ausis, o prireikus jas išvalysite. Kailio priežiūra reikalauja gana nemažai dėmesio – jį rekomenduojama kuo dažniau šukuoti. Jei nuo mažumės pratinsite šunį prie šepečio, o kailį šukuosite kasdien ar bent kas antrą dieną, kailis atrodys tikrai tvarkingai, ir galėsite išvengti susidariusių sąvėlų. Maudyti Tailando Bangkaew šunį reikėtų kas maždaug 6-8 savaites. Taip pat svarbu pasirūpinti, kad Tailando Bangkaew šuo turėtų galimybę pakankamai daug judėti, pasivaikščiojimai turėtų būti pakankamai ilgi. Jei Tailando Bangkaew šuo nuobodžiaus, jis gali užsiimti destruktyvia veikla, o to nepageidauja nė vienas šunų augintojas. Šios veislės šunys nėra išrankūs maistui, tačiau duodamo pašaro kiekį rekomenduojama normuoti.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.