Šapendojus (Schapendoes)

Šapendojus (Schapendoes)

 

Veislė: Šapendojus
Kilmės šalis: Nyderlandai
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Juoda, juoda ir balta, balta ir ruda, pilka ir balta, trispalvis
Charakteris: Protingas, draugiškas, dėmesingas, drąsus, gyvybingas 
Ūgis: 40-50 cm
Svoris: 12-25 kg
Ilgaamžiškumas: 12-15 metų
Kiti pavadinimai: Dutch Schapendoes, Schapendoes
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Šapendojus yra kilęs iš Olandijos, kur šie šunys yra labai vertinami dėl jų budrumo ir drąsos. Šios veislės šunys yra labai sumanūs ir imlūs dresūrai, todėl nesunkiai išmoksta įvairių paklusnumo komandų. Šapendojai yra labai aktyvūs, todėl tokio šuns šeimininkas neturėtų būti namisėda. Šios veislės atstovai jaučiasi laimingi tik tada, kai gali pakankamai daug judėti, niekada neatsisako žaidimų ar kitos įdomios veiklos.

sapendojus schapendoes

Veislės istorija

Šapendojus – tai gana neseniai susiformavusios veislės atstovas. Nyderlandų teritorijoje įvairūs šunys buvo paplitę jau nuo seno – jie buvo naudojami ganyti avis. Ilgą laiką šie šunys nebuvo klasifikuojami, tačiau vėliau buvo nuspręsta išskirti įvairias šunų veisles pagal jų išvaizdą bei darbinius sugebėjimus. Šapendojai iš kitų šunų išsiskyrė itin didele ištverme ir puikiais sugebėjimais saugoti avis, tačiau po Antrojo pasaulinio karo šios veislės atstovai buvo beveik išnykę. Modernios šapendojų veislės atsiradimas – tai Toepoel`o nuopelnas. Veisėjas dėjo dideles pastangas, kad ši šunų veislė sulauktų pripažinimo, ir 1952 metais šapendojai buvo laikinai pripažinti valdžios institucijų. 1954 metais buvo parengtas pirmasis veislės standartas, o Tarptautinė kinologų federacija (FCI) šiuos šunis pripažino 1971 metais.

sapendojus schapendoes

Šapendojus: išvaizda

Šapendojus yra vidutinio dydžio šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 43-50 cm, kalyčių – 40-47 cm. Įprastai patinų svoris svyruoja nuo 12 iki 25 kg, kalytės yra kiek smulkesnės, gali sverti nuo 12 iki 20 kg. Kūno ilgis šiek tiek didesnis nei aukštis ties ketera, kūnas lankstus ir elastingas. Dėl tankaus ilgo kailio kūnas atrodo stambesnis nei yra iš tiesų, eisena grakšti ir elegantiška. Galva vidutinio dydžio, proporcinga kūnui. Ausys išaugusios gana aukštai, vidutinio dydžio, neturi būti per daug mėsingos ar prigludusios. Uodega ilga ir gauruota. Kailis maždaug 7 cm ilgio, tankus, šiek tiek banguotas, su minkšta pavilne. Leistinos įvairios kailio spalvos, tačiau atspalviams nuo melsvai pilkos iki juodos teikiama pirmenybė.

Šapendojus: charakteris

Šapendojus su savo šeimos nariais elgiasi labai švelniai, tačiau nepažįstamieji šiems šunims nekelia jokio pasitikėjimo. Vis dėlto, jei šuo yra tinkamai socializuojamas, jis neturėtų būti pernelyg sargus. Įprastai šie šunys yra savimi pasitikintys, be reikalo neloja ir nerodo jokios agresijos. Šapendojus su kitais šunimis dažniausiai puikiai sutaria, taip pat gali sugyventi su namuose auginama kate. Svarstantys įsigyti šios veislės šunį turėtų nusiteikti, kad šapendojui yra reikalingas gana nemažas fizinis krūvis – trumpų pasivaikščiojimų aplink namus tikrai neužteks.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.