Aliaskos Klėkajus (Alaskan Klee Kai)

Aliaskos Klėkajus (Alaskan Klee Kai)

 

Veislė: Aliaskos Klėkajus
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Įvairios spalvos
Charakteris: Aktyvus, ištvermingas, budrus, sargus
Ūgis: 
Žaislinis "Toy" iki 33 cm
Mažasis "Mini" 33-38 cm
Standartinis 38-43 cm
Svoris: 
3-10 kg
Ilgaamžiškumas  12-13 metų
Kiti pavadinimai:  Alaskan Klee Kai, Klee Kai, AKK, Mini Husky, Miniature Alaskan Husky
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Aliaskos klėkajus gali būti pristatomas kaip pamažinta Sibiro haskio versija. Tai – nedidelis ir labai energingas šuo, kuris nori kuo daugiau laiko praleisti su savo šeimininkais. Aliaskos klėkajai yra gerokai energingesni nei Sibiro haskiai, todėl šios veislės atstovai yra tinkami tik aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems šeimininkams. Nereikėtų susižavėti vien tik šių šunų išvaizda – taip pat svarbu įvertinti, kad toks augintinis yra tikra energijos bomba, todėl nepatyrusiems šunų augintojams Aliaskos klėkajaus auginimas gali tapti tikru iššūkiu.

aliaskos klekajus

Veislės istorija

Aliaskos klėkajus – tai ganėtinai jaunos veislės atstovas. Idėja išveisti mažesnio ūgio Sibiro haskius kilo Lindai S. Spurlin ir jos šeimai: buvo siekiama, kad Sibiro haskių „antrininkai“ būtų ne tik mažesnio ūgio, bet taip pat ir prieraišesni. Kai siekiama, kad tam tikros veislės atstovai būtų mažesni nei įprasta, veisimui neretai pasirenkami dvarfizmo diagnozę turintys šunys, tačiau Linda S. Spurlin tokio sprendimo nepriėmė. Veisimui buvo naudojami ne tik Sibiro haskiai, bet taip pat ir šiperkai bei Amerikos eskimų šunys. 1995 metais Aliaskos klėkajus pripažino Amerikos retų veislių organizacija, o praėjus dvejiems metams šiuos šunis pripažino ir UKC (United Kennel Club).

Aliaskos Klėkajus: Išvaizda

Aliaskos klėkajų išvaizdos standartas yra toks pat, kaip ir Sibiro haskių, tačiau skiriasi šių šunų dydžiai. Aliaskos klėkajai gali būti standartinio dydžio, mini arba „toy“. Standartinio Aliaskos klėkajaus aukštis ties ketera įprastai svyruoja nuo 38 iki 43 cm, o svoris siekia 7-10 kilogramų (tuo tarpu Sibiro haskių aukštis ties ketera siekia 53-61 cm, o svoris gali varijuoti nuo 20 iki 27 kg). Mini Aliaskos klėkajai yra dar mažesni – jų aukštis ties ketera siekia 33-38 cm, o svoris gali svyruoti nuo 4,5 iki 9 kg. „Toy“, arba žaisliniai Aliaskos klėkajai yra mažesni nei 33 cm ūgio, o jų svoris siekia vos 3-5 kilogramus.

aliaskos klekajus mini haskis

Aliaskos Klėkajus: Charakteris

Aliaskos klėkajai yra labai inteligentiški ir energingi šunys, kurie labai myli savo šeimos narius, tačiau su nepažįstamaisiais elgiasi gana atsargiai.  Labai svarbu nuo mažumės pasirūpinti tokio augintinio socializacija, nes tai padės išvengti nepažįstamųjų baimės ar net besaikio lojimo pamačius neįprastą objektą.

Aliaskos klėkajams nepakanka vien tik ilgų pasivaikščiojimų lauke – jie taip pat nori intensyvių žaidimų ar kitos veiklos, kuri reikalauja energijos. Taip pat šiems šunims būtina protinė veikla, nes priešingu atveju augintinis gali būti pernelyg nervingas (tai gali išprovokuoti destruktyvią elgseną). Jei planuojate įsigyti tokį augintinį, turite nusiteikti, kad jam teks paskirti tikrai daug dėmesio.

Privalumai

  • Draugiškas su vaikais;
  • Lengvai perneša šaltį ir karštį.
  • Sargus

Trūkumai

  • Reikalingas didelis fizinis aktyvumas;

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.