Boykin spanielis (Boykin Spaniel)

Boykin spanielis (Boykin Spaniel)

 

Veislė: Boykin spanielis
Kilmės šalis: JAV 
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Ruda, šokolado
Charakteris Protingas, energingas, draugiškas, lengvai dresuojamas, nekantrus
Ūgis:  36-46 cm
Svoris:  11-18 kg
Ilgaamžiškumas: 13-16 metų
Kiti pavadinimai:  Boykin Spaniel
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Boykin spanieliai buvo išveisti medžioti laukinius kalakutus ir antis. Šių šunų medžioklinis instinktas yra išlikęs iki šių dienų, tad tuomet, jei augintinis bus paleidžiamas lakstyti į nuosavą kiemą, pasirūpinkite, kad jis būtų tinkamai aptvertas. Boykin spanieliai pasižymi itin gera uosle, tad užuodę ar pamatę potencialų grobį, gali pasileisti bėgti. Boykin spanielis geriausiai jaučiasi tuomet, jei turi galimybę pakankamai daug judėti, tad tokio šuns šeimininkas turėtų mėgti ilgus pasivaikščiojimus gryname ore. Boykin spanielis labai vertina savo šeimininko dėmesį, todėl ši šunų veislė nėra tinkama labai užsiėmusiems žmonėms. 

boykin spanielis Boykin Spaniel

Boykin spanielis: veislės istorija

Boykin spanielis yra kilęs iš Pietų Karolinos, kur veislė buvo suformuota kryžminant springerspanielius, kokerspanielius, amerikiečių vandens spanielius ir Česapyko įlankos retriverius. Tai nėra labai sena veislė – ji susiformavo tik XX amžiaus pradžioje. Pietų Karolinos gyventojai šiuos šunis naudodavo medžioklėje: Boykin spanieliai buvo nepakeičiami medžiojant įvairius paukščius. Šios veislės atstovai buvo pakankamai nedideli, kad galėtų tilpti į valtis, kuriomis plaukdavo žvalgytis ančių. Boykin spanielių pagalba medžioklės metu buvo labai vertinama, todėl 1988 metais Pietų Karolinoje buvo išleisti pašto ženklai, kuriuose vaizduojamas Boykin spanielis su antimi nasruose. Įdomu tai, kad Pietų Karolinoje spalio pirmą dieną yra švenčiama oficiali Boykin spanielių diena. Amerikos kinologų klubas (AKC) šią šunų veislę pripažino 2009 metais.

Boykin spanielis: išvaizda

Boykin spanieliai yra vidutinio dydžio šunys: patinų aukštis ties ketera siekia 39-46 cm, o kalyčių – 36-42 cm. Patinai ne tik aukštesni, bet taip pat ir stambesni: kalyčių svoris svyruoja nuo 11 iki 16 kg, o patinų – 14-18 kg. Kūnas raumeningas, nugara tiesi ir stipri, krūtinė gerai išvystyta. Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas, šiek tiek išlenktas. Galva vidutinio dydžio, proporcinga kūnui, žiūrint iš viršaus, snukio plotis sudaro maždaug pusę kaukolės pločio. Akys didelės, rudos spalvos, žvilgsnis budrus. Ausys išaugusios vidutiniame aukštyje, ilgos, apaugusios tankiais ir ilgais plaukais. Kojos tvirtos, vidutinio ilgio, pėdos ovalios. Uodega vidutinio ilgio, Europos Sąjungos šalyse nėra trumpinama. Kailis vidutinio ilgio, banguotas, bet ne per daug garbanotas. Leistina kailio spalva – nuo rausvai rudos iki šokoladinės. Ant kailio taip pat gali būti nedidelių baltų dėmelių.

boykin spanielis Boykin Spaniel

Boykin spanielis: charakteris

Boykin spanieliai yra puikūs šeimos draugai, kurie sutaria ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais. Šios veislės atstovai taip pat noriai bendrauja ir su į namus atvykusiais svečiais, nesipyksta su lauke sutiktais šunimis. Žinoma, nuo pat augintinio mažumės svarbu pasirūpinti tinkama šuns socializacija, nes tai gali padėti užkirsti kelią nepagrįstų baimių atsiradimui. Socializuoti Boykin spanieliai yra savimi pasitikintys, gerai sutaria su visais sutiktais žmonėmis ir šunimis. Jei Boykin spanielis nuo mažumės bus auginamas su kate, galite būti ramūs, kad su ja puikiai sutars ir suaugęs, tačiau namuose nerekomenduojama auginti graužikų, paukščių ar kitų smulkių gyvūnų, kurie gali tapti Boykin spanielio pietumis. Kadangi tai yra medžioklinis šuo, kurio instinktai yra labai stiprūs, nepaleiskite augintinio lakstyti be pavadėlio, kol jis neturės pakankamai tvirtų dresūros pagrindų. Šios veislės šunys yra labai imlūs dresūrai, noriai mokosi naujų komandų ir klusniai jas vykdo. Geriausia dresūros užsiėmimus pradėti lankyti kuo anksčiau (vos nuo kelių mėnesių amžiaus), nes tai padės pasiekti tikrai puikių rezultatų. Boykin spanieliai yra labai sportiški, tad jie niekada neatsisako įvairios aktyvios veiklos.

Boykin spanielis: priežiūra

Boykin spanieliai pasižymi gana stipria sveikata, šios veislės atstovai dažniausiai sulaukia 14-16 metų. Renkantis veislyną svarbu pasidomėti, kokie sveikatos tyrimai buvo atlikti šuniukų tėvams – kartais Boykin spanieliai paveldi klubo sąnario displaziją, alkūnės sąnario displaziją ar akių ligas. Jei veislyno pasirinkimui skirsite pakankamai daug laiko, tokiu atveju galėsite įsigyti tikrai sveiką augintinį. Viena dažniausiai pasitaikančių negalavimų – ausų infekcijos, kurios yra būdingos visiems nulėpausiams šunims. Labai svarbu pasirūpinti tinkama ausų priežiūra: po maudynių ausis nusausinkite, bent kartą per savaitę jas apžiūrėkite, ir įsitikinkite, kad jose nėra nešvarumų. Taip pat patartina rinktis specialų spanieliams pritaikytą dubenėlį, į kurį augintinis neįmerktų ausų valgydamas ar lakdamas. Šios veislės šunys nėra labai išrankūs maistui, tačiau pasirūpinkite, kad šuo gautų visų reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Pašaro kiekį patartina normuoti, nes tai gali padėti išvengti augintinio nutukimo. Kailio priežiūrai reikės skirti gana nemažai dėmesio – augintinį patartina šukuoti bent kelis kartus per savaitę, o po pasivaikščiojimų lauke svarbu įsitikinti, kad kailyje nėra įsivėlusių šapų. Kailį tarpupirščiuose rekomenduojama reguliariai trumpinti, nes tai gali padėti išvengti infekcijų. Kartais Boykin spanielių šeimininkai trumpina augintinių kailį, nes tuomet jo priežiūra tampa paprastesnė, ir galima išvengti susidariusių sąvėlų. Vis dėlto, nerekomenduojama augintinio kirpti namuose – augintinio kirpimui verčiau rinkitės profesionalią šunų kirpyklą, kurioje šuns „šukuosena“ bus atliekama preciziškai, ir, žinoma, saugiai.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.