Juodasis kunhaundas (Black and Tan Coonhound)

Juodas su įrūdžiu kunhoundas (Black and Tan Coonhound)

 

Veislė: Juodasis kunhaundas
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Meškėnų medžioklis
Spalvos:  Juoda su įrūdžiu
Charakteris Klusnus, ramus, pasitikintis savimi, atkaklus, ištvermingas, sargus, švelnus, mielas, žaismingas
Ūgis:  58-69 cm
Svoris:  22-34 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai:  Black and Tan Coonhound
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Juodasis kunhaundas – iš JAV kilusi šunų veislė, pasižyminti paklusnumu ir gana ramiu temperamentu. Šios veislės šunys yra puikūs kompanionai, niekada neatsisakantys ilgų pasivaikščiojimų ar žaidimų. Juodieji kunhaundai yra puikūs šeimos bičiuliai, noriai bendraujantys su visais šeimos nariais, ir nepakeičiami pagalbininkai medžioklėje. Nors iš pažiūros gal atrodyti, kad šios veislės šunys visada yra prastai nusiteikę, tačiau iš tiesų tai labai žaismingi augintiniai, kuriems būdingas neišsenkantis gyvenimo džiaugsmas.

juodas su irudziu kunhoundas Black and Tan Coonhound

Veislės istorija

Juodieji kunhaundai – labai sena šunų veislė, tačiau sunku pasakyti, kada tiksliai ji susiformavo. Šių šunų protėviai Talboto haundai gyveno dar prieš daugiau nei tūkstantį metų, ir buvo labai vertinami dėl puikių medžioklinių savybių ir ištvermės. Spėjama, kad vėliau šie šunys buvo kryžminami su fokshaundais ir bladhaundais, kurie taip pat pasižymi didele ištverme ir puikia uosle. Juoduosius kunhaundus UKC (Jungtinės karalystės kinologų sąjunga) pirmą kartą užregistravo 1900 metais, o dabartinis veislės pavadinimas jiems buvo suteiktas praėjus dar keleriems metams. 1945 metais Amerikos kinologų draugija šios veislės šunis pripažino kaip vieną iš šešių kunhaundų tipų. Nors kurį laiką juodieji kunhaundai Amerikoje buvo gana populiari šunų veislė, tačiau 2010 metais 167 veislių sąraše pagal populiarumą jie užėmė tik 91 vietą. Šiandien šių šunų populiarumas nėra didelis, tačiau jie yra laikomi tikrai puikiais namų kompanionais ir talentingais medžiotojų talkininkais.

Juodasis kunhaundas: išvaizda

Juodasis kunhaundas yra vidutinio dydžio šuo, kurio aukštis ties ketera siekia 58-69 cm, o svoris gali svyruoti nuo 22 iki 34 kg (kalytės už patinus žemesnės ir smulkesnės). Kūno sudėjimu šios veislės šunys primena bladhaundus, kurie taip pat talkininkauja medžioklės metu. Nugara tvirta ir raumeninga, krūtinė vidutinio pločio, pilvas įtrauktas. Juodieji kunhaundai turi dideles nulėpusias ausis ir nosį plačiomis šnervėmis. Nasrai tvirti, sąkandis žirkliškas. Akys apvalios, riešuto spalvos arba rudos, žvilgsnis visada atrodo liūdnas. Uodega ilga ir tvirta, kaklas gana storas ir tvirtas. Kailis trumpas, labai tankus, žvilgus. Leistina tik viena kailio spalva – juoda su įrūdžiu.


juodas su irudziu kunhoundas Black and Tan Coonhound

Juodasis kunhaundas: charakteris

Juodasis kunhaundas yra puikus šeimos bičiulis, norintis visur ir visada palaikyti kompaniją savo šeimininkams. Šios veislės šunys puikiai sutaria ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais, tačiau su nepažįstamaisiais elgiasi gana atsargiai. Su namuose esančiais kitais šunimis juodieji kunhaundai dažniausiai sutaria, taip pat gali sugyventi su kate, jei su ja augo nuo mažumės. Kitus smulkius augintinius šios veislės atstovai gali laikyti savo grobiu – nereikėtų pamiršti apie šios veislės šunų medžioklinę prigimtį. Juodąjį kunhaundą rekomenduojama visada vedžioti su pavadėliu, nes užuodęs ar pamatęs potencialų grobį augintinis gali pabėgti. Labai svarbu pasirūpinti ankstyva šių šunų socializacija ir dresūros pagrindais, nes tai leis išvengti įvairių elgesio problemų ateityje. Nors kunhaundai labai greitai perpranta ko iš jų tikimasi, tačiau kartais gali būti kiek užsispyrę. Šeimininko užduotis – rasti tinkamų motyvacijos būdų ir laikytis nuoseklumo. Šios veislės šunys bręsta lėtai – visiškai suauga sulaukę trejų metų amžiaus.

Juodasis kunhaundas: priežiūra

Jei nuspręstumėte įsigyti šios veislės šunį, veislyną rinkitės labai atsakingi. Juodieji kunhaundai kartais serga paveldimomis ligomis, tokiomis kaip klubo sąnario displazija ar katarakta. Pasidomėję šuniukų tėvams atliktais sveikatos tyrimais galėsite išsirinkti tikrai sveiką augintinį, kurio gyvenimo trukmė sieks 11-12 metų. Juodasis kunhaundas nereikalauja labai daug priežiūros, be to, puikiai jaučiasi gyvendamas lauke. Svarbiausia yra tai, kad tinkamai įrengtumėte augintinio voljerą, ir šuo turėtų galimybę pasislėpti nuo kaitrios saulės ar žvarbaus vėjo. Nesvarbu, kur auginsite šios veislės šunį – namuose ar lauke, bet kuriuo atveju pasirūpinkite, kad šuo gautų pakankamą fizinį krūvį (kasdien rekomenduojami gana ilgi pasivaikščiojimai). Juodieji kunhaundai niekada neatsisakys įvairių uoslės žaidimų, todėl pasirūpinkite, kad augintinis nenuobodžiautų (priešingu atveju šuo gali pradėti kasti duobes ar užsiimti kita destruktyvia veikla). Svarbu žinoti, kad šios veislės šunys turi specifinį kvapą – vieni jį dievina, o kiti negali pakęsti, todėl pasvarstykite, ar tai jums nebus didelis šuns trūkumas (juodųjų kunhaundų nerekomenduojama pernelyg dažnai maudyti, be to, joks šampūnas kvapo nepanaikins ilgesniam nei poros dienų laikotarpiui).

Kailio priežiūra nereikalauja ypatingų pastangų – pakanka pašukuoti du ar tris kartus per savaitę, o šėrimosi laikotarpiu tą rekomenduojama atlikti kasdien. Pakankamai dėmesio skirkite juodojo kunhaundo ausų priežiūrai – kadangi jos nulėpusios, uždegimų tikimybė yra didesnė. Galite įsigyti specialų dubenėlį platėjančia apačia – ėsdamas šuo nesusipurvins ausų. Bent kartą per savaitę apžiūrėkite šuns ausis, jei reikia, išvalykite. Taip pat pasirūpinkite, kad šuns mityba būtų visavertė, ir su pašaru jis gautų visų reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Juodieji kunhaundai paprastai nėra išrankūs maistui, tačiau jis turi būti aukščiausios kokybės. Reguliariai apžiūrėkite ir išvalykite augintinio dantis, jei reikia, patrumpinkite nagus.

Privalumai

  • Draugiškas su vaikais;
  • Lengvai prisitaiko prie šalto ir prie karšto klimato.

Trūkumai

  • Reikalingas didelis fizinis aktyvumas;
  • Skleidžia specifinį kvapą.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.