Lygiaplaukis retriveris (Flat-Coated Retriever)

Lygiaplaukis retriveris (Flat-Coated Retriever)

 

Veislė: Labradoro retriveris
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos: Juoda, raudonai ruda
Charakteris: Protingas, pasitikintis savimi, draugiškas, linksmas, atsidavęs, ištikimas, judrus, puikus kompanionas
Ūgis: 56-61 cm
Svoris: 25-35 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Flat-Coated Retriever
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-10 šuniukų

Lygiaplaukis retriveris iš kitų retriverių išsiskiria gana ilgu ir lygiu kailiu. Šios veislės šunys tiesiog dievina vandenį, mėgsta atnešti numestus daiktus, ir t.t. Anksčiau lygiaplaukiai retriveriai buvo naudojami nušauto grobio atnešimui iš vandens, o šiandien jie dažniau tiesiog palaiko kompaniją žmonėms namuose.

Vis dėlto, lygiaplaukių retriverių aktyvumas niekur nedingo – šie šunys tiesiog dega noru įtikti savo šeimininkui, greitai mokosi komandų, noriai dalyvauja įvairiose šunų sporto rungtyse, ir t.t. Jei norite turėti ištikimą draugą ir aktyvų palydovą, lygiaplaukis retriveris – kaip tik jums.

lygiaplaukiai retriveriai Flat Coated Retriever

Veislės istorija

Retriverių veislės nėra labai senos – jos buvo išvestos XIX amžiaus pradžioje, tuo metu turėjo vieną ir tą pačią paskirti – atnešti iš vandens nušautą grobį. Lygiaplaukiai retriveriai buvo išvesti kryžminant niūfaundlendus ir kitus šunis. Palikuonys pasižymėjo drąsa, energija ir ištvermingumu, todėl šie šunys puikiai prisitaikė medžioklėje įvairiomis skirtingomis sąlygomis (šie šunys talkininkaudavo ne vien tik lygumose, bet taip pat ir kalnuotose vietovėse).

Lygiaplaukių retriverių atsiradimas yra J. Hullo nuopelnas – šiuos šunis jis pradėjo veisti 1864 metais. Iki pat XX amžiaus šie šunys buvo itin populiarūs Didžiojoje Britanijoje, tačiau po Antrojo pasaulinio karo jų skaičius ėmė gerokai mažėti. Nors 1960-aisiais veislę imtasi atgaivinti, tačiau iki šių dienų lygiaplaukių retriverių skaičius vis dar yra labai mažas. Žinoma, galima pasidžiaugti, kad saikingas (ir atsakingas) veisimas padėjo išlaikyti puikias šių šunų darbines savybes bei gerą sveikatą.

lygiaplaukis retriveris Flat Coated Retriever

Lygiaplaukis retriveris: išvaizda

Lygiaplaukis retriveris yra vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 58-61 cm, patelės yra šiek tiek žemesnės ir smulkesnės. Lygiaplaukiams retriveriams yra būdingas gana tvirtas kūno sudėjimas, kaulų sandara yra vidutiniška. Galva ilga, kaukolė ir snukis atrodo tarpusavyje susilieję, antakiai šiek tiek pakelti. Akys gana toli viena nuo kitos, migdolo formos, tamsiai rudos spalvos (kartais gali būti riešuto spalvos). Ausys nedidelės, prigludusios prie galvos. Nosies šnervės plačios, nosies galiuko spalva priklauso nuo kailio spalvos (gali būti juodas arba rudas). Nasrai tvirti, sąkandis žirklinis. Kaklas stiprus ir šiek tiek išgaubtas, krūtinės ląsta gili, strėnos vidutiniškai plačios. Kojos tiesios, letenos ovalios. Kailis vidutinio ilgio, blizgus, lygiai gulantis. Leistinos spalvos: juoda arba raudonai ruda. Pavilnė minkšta ir tanki.

lygiaplaukis retriveris Flat Coated Retriever

Lygiaplaukis retriveris: charakteris

Lygiaplaukis retriveris yra labai draugiškas šuo, puikiai sutariantis ir su suaugusiaisiais, ir su vaikais. Šios veislės šunims visiškai nebūdinga agresija, jie noriai bendrauja ne vien tik su žmonėmis, bet taip pat ir su kitais šunimis. Lygiaplaukis retriveris taip pat gali sutarti ir su kate, jei su ja augo nuo mažumės.

Lygiaplaukiai retriveriai yra labai savimi pasitikintys ir trykštantys energija. Galite būti tikri, kad šios veislės šuo tikrai neleis jums nuobodžiauti. Lygiaplaukiai retriveriai tiesiog dievina aktyvią veiklą, ir nori, kad joje dalyvautų ir šeimininkai. Šie šunys mielai eis į ilgus pasivaikščiojimus, kartu bėgios, ir, žinoma, neatsisakys maudynių.

Lygiaplaukių retriverių kailis yra atsparus įvairioms oro sąlygoms, tad galite būti užtikrinti, kad šiems šunims blogo oro tiesiog nebūna.

Lygiaplaukiai retriveriai yra gana lengvai dresuojami, nes visada dega noru įtikti savo šeimininkui. Jei dresūrai skirsite pakankamai dėmesio, galite net neabejoti, kad jūsų augintinis bus tinkamai išauklėtas ir paklusnus. taip pat galima pasvarstyti apie įvairaus šunų sporto užsiėmimus – galite būti tikri, kad lygiaplaukis retriveris yra potencialus nugalėtojas! Žinoma, tam prireiks laiko bei pastangų, tačiau dirbti su tokia komanda yra vienas malonumas.

lygiaplaukis retriveris Flat Coated Retriever

Lygiaplaukis retriveris: priežiūra

Lygiaplaukiai retriveriai – gana sveika šunų veislė, tačiau kartais pasitaiko klubo sąnario displazijos atvejų. Renkantis lygiaplaukių retriverių veislyną labai svarbu pasidomėti šuniukų tėvams atliktais sveikatos tyrimais, nes tai gali padėti išvengti įvairių paveldimų sveikatos problemų.

Svarbu žinoti, kad lygiaplaukiai retriveriai yra linkę tukti, todėl svarbu ne tik parinkti tinkamą augintinio pašarą, bet taip pat ir jį normuoti.

Didelio dėmesio pareikalaus šios veislės šunų aktyvumas, nes tuomet, jei šuo nebus pakankamai iškraunamas, jis gali užsiimti destruktyvia veikla. Pasivaikščiojimai lauke turėtų trukti maždaug 100-120 minučių, taip pat vertėtų skirti laiko žaidimams bei protiniam lavinimui. Lygiaplaukį retriverį tikrai nebus sudėtinga sudominti tam tikra veikla, todėl tikrai atrasite tai, kas bus tinkama jums abiem. Pernelyg didelio fizinio krūvio reikėtų vengti pirmaisiais augintinio gyvenimo metais, nes tai gali padėti išvengti kaulų bei sąnarių problemų.

Lygiaplaukio retriverio kailį rekomenduojama šukuoti kasdien – tai padės išvengti pernelyg didelio kiekio plaukų ant grindų bei baldų. Taip pat rekomenduojama reguliariai apžiūrėti ausis, patikrinti, ar jose nėra nešvarumų. Lygiaplaukį retriverį reikėtų maudyti tik tada, kai tai yra būtina, tačiau svarbu žinoti, kad jų kailis yra praktiškai neperšlampantis. Po pasivaikščiojimų lauke tiesiog pavalykite augintinio pėdas rankšluosčiu ar specialiomis servetėlėmis, tarpupirščiuose plaukai gali būti trumpinami (tai padės išvengti infekcijų).

Privalumai

  • Lengvai dresuojamas;
  • Draugiškas su vaikais;

Trūkumai

  • Kailiui reikalinga nuolatinė priežiūra;
  • Reikalingas didelis fizinis aktyvumas;
  • Linkęs į nutukimą.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.