Leiklando terjeras (Lakeland terrier)

Leiklando terjeras (Lakeland terrier)

 

Veislė: Leiklando terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Raudona, juoda, kviečių, juodai rusva, šėma
Charakteris: Drąsus, protingas, vikrus, išdidus, pasitikintis savimi, nepriklausomas, draugiškas
Ūgis: 33-37 cm
Svoris: 6-8 kg
Ilgaamžiškumas: 13-15 metų
Kiti pavadinimai: Lakeland Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Leiklando terjerai yra nedideli, bet labai pastabūs ir protingi šunys, mėgstantys visur ir visada palaikyti kompaniją savo šeimininkams. Leiklando terjeras yra draugiškas ir savimi pasitikintis – šios veislės šunys dažniausiai nesivelia į konfliktus, tačiau puolami tikrai atsakys tuo pačiu. Tai yra labai energingi augintiniai, kurie gali valandų valandas žaisti su kamuoliuku, ar lakstyti aptvertoje teritorijoje. Nesvarbu, kokia veikla užsiimtų Leiklando terjeras, ji bus smagi tik tada, kai šalia bus šeimininkas!

leiklando terjeras lakeland terrier

Veislės istorija

Leiklando terjerai yra gana sena šunų veislė, susiformavusi Kamberlando grafystėje, ežerų krašte. Šioje vietovėje buvo auginamos Herdwick veislės avys, kurias reikėjo saugoti nuo lapių. Pastebėta, kad Leiklando terjerai yra talentingi medžiotojai, todėl jie talkininkaudavo saugant avių bandas. Spėjama, kad šios veislės atstovų protėviai – Dendžio Dinmonto terjerai, Bedlingtono terjerai bei dar pora šunų veislių, kurios šiuo metu jau išnykusios. Pirmoji Leiklando terjerų asociacija buvo įkurta 1921 metais Anglijos teritorijoje, o Amerikoje tokia asociacija įkurta praėjus daugiau nei dešimtmečiui – 1934 m. Septintajame dešimtmetyje veislė sulaukė ypatingai didelio susidomėjimo, nes Leiklando terjerai vienas po kito prestižinėse parodose susižėrė „Best in Show“ apdovanojimus. Lietuvoje Leiklando terjerai vis dar yra tikra retenybė.

leiklando terjeras lakeland terrier

Leiklando terjeras: išvaizda

Leiklando terjeras yra nedidelis šuo – ūgis ties ketera paprastai yra ne didesnis nei 37 cm, patinai vidutiniškai sveria 8 kg, kalytės – 6,5 kg. Leiklando terjerai yra tvirto sudėjimo, krūtinė gana siaura, nugara labai stipri, liemuo vidutinio ilgio, pilvas įtrauktas. Galva proporcinga kūnui, stačiakampio formos. Ausys nedidelės, V formos, laikomos pakeltos. Akys gana mažos, ovalo formos, tamsių spalvų. Uodega vidutinio ilgio, laikoma pakelta, bet ne virš nugaros, turi būti neužriesta. Kailis tankus, atsparus įvairioms oro sąlygoms, šiurkštus, su tankia pavilne. Kailis gali būti įvairių spalvų: juodas ir rusvas, mėlynas ir rusvas, raudonas, kviečių atspalvio, raudonai pilkšvas, juodas, mėlynas.

leiklando terjeras lakeland terrier

Leiklando terjeras: charakteris

Leiklando terjerai buvo išveisti medžioklei, tad medžioklės instinktas gali pasireikšti bet kuriam šios veislės atstovui. Reikėtų būti atsargiems, jei namuose laikomi graužikai ar paukščiai, vaikščiodami mišku nepaleiskite šuns nuo pavadėlio – pamatę ar užuodę grobį Leiklando terjerai gali imti jį vytis, o jau tada prisišaukti šunį bus praktiškai neįmanoma.

Šios veislės šunys yra linksmi ir energingi, Leiklando terjerų savininkų teigimu, šiems šunims taip pat būdingas puikus humoro jausmas. Leiklando terjerai puikiai sutaria su vaikais, gali sugyventi su namuose esančiais augintiniais. Nors pažįstamiems žmonėms šios veislės šunys yra labai draugiški, tačiau pirmą kartą matomi žmonės Leiklando terjerams tikrai nekelia pasitikėjimo.

Ankstyvame šuns amžiuje labai svarbu pasirūpinti tinkama augintinio socializacija, nes tai padės išvengti įvairių elgesio problemų ateityje. Kai kurie šios veislės atstovai mėgsta paloti, todėl tuomet, jei toks elgesys jums nėra priimtinas, svarbu kuo anksčiau nuo to atpratinti. Jei šuo bus tinkamai motyvuojamas, paklusnumo komandų jis mokysis greitai ir entuziastingai, tačiau kartais šios veislės atstovai yra kaip reikiant užsispyrę.

Leiklando terjerai tiesiog negali pakęsti vienatvės, todėl veislė yra tinkama tik tiems žmonėms, kurie turi galimybių augintiniui skirti pakankamai laiko. Šių šunų aktyvumas yra labai didelis, todėl pagalvokite, ar turėsite pakankamai laiko ir noro žaisti su šunimi ir užsiimti kita aktyvia veikla.

leiklando terjeras lakeland terrier

Leiklando terjeras: priežiūra

Leiklando terjerai yra sveiki šunys, šiuo metu nėra žinomi veislei būdingi genetiniai susirgimai. Taip yra dėl to, kad Leiklando terjerai nėra labai populiari veislė, todėl šunys yra veisiami itin atsakingai. Jei nuspręstumėte įsigyti šios veislės šunį, rinkitės gerą reputaciją turintį veislyną, kuriam svarbiausia – veisiamų šunų gerovė. Jei į savo šeimą priimsite Leiklando terjerą, nusiteikite, kad jūsų gyvenimas gerokai pasikeis – dažniau leisite laiką gamtoje, užsiimsite įvairia aktyvia veikla, ir t.t. Leiklando terjerai nėra ta šunų veislė, kuriai visiškai pakaktų 10-20 minučių pasivaikščiojimų – kad šuo išsikrautų ir fiziškai, ir emociškai, pasivaikščiojimai turėtų trukti maždaug 40-50 minučių, ir jie turėtų būti pakankamai aktyvūs. Leiklando terjerai gali būti auginami tik namuose, bet jokiu būdu ne lauke. Šiems šunims visada svarbu tai, kad šalia būtų šeimininkas, tad turėdami galimybę Leiklando terjerą visada pasiimkite su savimi.

Nuo mažumės mokykite savo augintinį gerų manierų ir bendro paklusnumo – jei būsite nuoseklūs, galėsite tikėtis tikrai puikių rezultatų. Leiklando terjerai nėra išrankūs maistui, tačiau būtina pasirūpinti, kad jis būtų visavertis ir užtikrintų visų reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų kiekį. Leiklando terjerą reikėtų pašukuoti du ar tris kartus per savaitę, o kelis kartus per metus vertėtų apsilankyti profesionalioje šunų kirpykloje, kurioje bus tinkamai suformuojamas šuns kailis. Maudyti šios veislės šunis reikėtų ne per dažnai, kai tam yra poreikis. Jei planuojate dalyvauti parodose, šunų kirpyklose reikės apsilankyti dažniau, tačiau įgiję reikalingų įgūdžių šuns kailį galėsite suformuoti ir savarankiškai.

Privalumai

  • Lengvai perneša ir karštą ir šaltą klimatą;
  • Geras sarginis šuo.

Trūkumai

  • Dažnai nedraugiškas su kitais šunimis;
  • Pasitaiko paloti mėgstančių individų.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.