Rampūro kurtas (Rampur Greyhound)

Rampūro kurtas (Rampur Greyhound)

 

Veislė: Rampūro kurtas
Kilmės šalis: Indija
Paskirtis: Medžioklinis šuo
Spalvos: Pelės pilkumo, žila, tigrinė, balta, juoda (pastaroji spalva labai reta)
Charakteris Greitas, aktyvus, energingas, ištvermingas, ištikimas
Ūgis: 55-75 cm
Svoris: 27-30 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Rampur Greyhound, North-Indian Greyhound, Rampur Hound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Rampūro kurtas – viena rečiausių kurtų veislių, kuri susiformavo ganėtinai neseniai. Šios veislės šunys yra puikūs medžiotojai ir ištikimi kompanionai, todėl Rampūro kurtai yra labai vertinami. 2005 metais Indijoje buvo išleisti pašto ženklai, kuriuose yra vaizduojami šios veislės atstovai.

Veislės istorija

Rampūro kurtai yra kilę iš Indijos regiono, esančio tarp Delio ir Bareilio. Šios veislės atsiradimas – veisėjo Ahmed  Ali  Khan Bahadu nuopelnas: jis kryžmino tazus, afganų kurtus ir greihaundus. Iš tazų ir afganų kurtų naujos veislės atstovai paveldėjo ištikimybę ir akylą žvilgsnį, o iš greihaundų – itin didelį greitį ir ištvermę. Rampūro kurtai buvo naudojami  šakalų, elnių, leopardų, liūtų ir tigrų medžioklei. Praėjusio amžiaus pradžioje šie šunys buvo sulaukę tikrai nemažo susidomėjimo, nes tuo laikotarpiu prekybininkai lankydavosi ne tik kituose Indijos regionuose, bet taip pat ir už šios šalies ribų. Bėgant metams keitėsi ne tik šių šunų išvaizda, bet taip pat ir charakterio savybės – nuo 1947 metų Rampūro kurtai buvo itin aktyviai kryžminami su greihaundais, todėl grynaveislių Rampūro kurtų liko visai nedaug. Šiandien Rampūro kurtai Indijoje yra viena labiausiai vertinamų nacionalinių šunų veislių, tačiau iki šių dienų šiuos šunis pripažino ne taip ir daug kinologų klubų.

Rampūro kurtas: išvaizda

Rampūro kurtas yra aukštas, elegantiškos išvaizdos šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 60-75 cm, kalių – 55-60 cm, svoris gali svyruoti nuo 27 iki 30 kilogramų. Kaukolė plokščia, nosies nugarėlė turi šios veislės šunims būdingą išlinkimą. Krūtinė gili, pilvas įtrauktas, kaklas raumeningas, gana platus. Kojos ilgos, pirštai labai lankstūs (gali šiek tiek palinkti atgal). Kailis trumpas, glotnus. Leistinos kailio spalvos: pelės pilkumo, žila, tigrinė, balta, juoda (pastaroji spalva labai reta).

Rampūro kurtas: charakteris

Rampūro kurtas yra labai nuožmus medžiotojas, tačiau su kitais šunimis ir su žmonėmis elgiasi labai švelniai. Šios veislės šunys prisiriša prie visų šeimos narių, tačiau dažniausiai išsirenka vieną žmogų, kurį laiko savo šeimininku. Nors Rampūro kurtai gali atrodyti gana tingūs, tačiau tuomet, jei Rampūro kurtas pamato jį domintį objektą, gali reaguoti žaibiškai (šie šunys mato net 270 laipsnių kampu!) Rampūro kurtai tiesiog dievina aktyvų laisvalaikį gamtoje, todėl šeimininkas neturėtų būti namisėda. Rampūro kurtas bus laimingas tik tada, jei visuomet turės galimybę pakankamai išsilakstyti.

Šios veislės atstovai geriausiai jaučiasi erdviuose namuose su išėjimu į nuosavą kiemą – ankštame bute Rampūro kurtų laikyti nerekomenduojama.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.