Amerikiečių Fokshaundas (American Foxhound)

Amerikiečių Fokshaundas (American Foxhound)

 

Veislė: Amerikiečių Fokshaundas
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Medžioklis, namų šuo
Spalvos: Dažniausiai trispalviai – baltos, rudos ir juodos spalvos
Charakteris: Energingas, aktyvus, žaismingas
Ūgis: 53-64 cm
Svoris: 29-34 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: American Foxhound, Foxhound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Amerikiečių fokshaundas iš pirmo žvilgsnio primena biglį, tačiau atidžiau įsižiūrėję pamatysime tikrai nemažai skirtumų, kurių ryškiausias, be abejo, yra šių šunų ūgis – amerikiečių fokshaundai yra gerokai aukštesni. Šios veislės atstovai yra  labai energingi ir reikalaujantys nemažo fizinio krūvio, – šiuos šunis lakstymas per lietų sudomins kur kas labiau nei gulėjimas ant sofos.

amerikieciu fokshaundai

Veislės istorija

Amerikiečių fokshaundai – septynioliktajame amžiuje susiformavusios veislės atstovai. Fokshaundų istorija prasidėjo 1650 metais, kada Robert Brooke atkeliavo į Ameriką ir su savimi atsivežė keletą medžioklinių šunų. Panašiu laikotarpiu tuometinis JAV prezidentas Džordžas Vašingtonas buvo gavęs dovanų kelis prancūzų fokshaundus, ir neilgai trukus šių dviejų medžioklinių veislių atstovai susilaukė palikuonių. Įdomu tai, kad apie šiuos šunis septynioliktajame amžiuje sklandė piktos kalbos: žmonės manė, kad fokshaundai yra naudojami indėnų medžioklei, tačiau tai, žinoma, buvo netiesa. Ilgą laiką amerikiečių fokshaundai talkininkavo medžiojant lapes, o šiandien šios veislės šunys yra auginami kaip šeimos draugai.

Amerikiečių Fokshaundas: išvaizda

Amerikiečių fokshaundas yra gana didelis šuo: nors veislės standarte nurodoma, kad šie šunys turėtų būti 53-64 cm ūgio, tačiau įprastai jų aukštis siekia 66-74 cm. Amerikiečių fokshaundams būdingas atletiškas kūno sudėjimas, svoris dažniausiai svyruoja nuo 29 iki 34 kg. Šios veislės šunų kojos yra ilgos ir plonos, tačiau labai tvirtos. Krūtinė gana siaura, pilvas įtrauktas. Galva proporcinga kūnui, ausys didelės, plačiai išsidėsčiusios, kabančios. Akys didelės, nutolusios viena nuo kitos. Uodega išaugusi gana aukštai, ties pagrindu plati, link galiuko siaurėjanti. Kailis trumpas, gana šiurkščios tekstūros. Dažniausiai šios veislės šunys būna trispalviai – baltos, rudos ir juodos spalvos.

amerikieciu fokshaundai american foxhound

Amerikiečių Fokshaundas: charakteris

Amerikiečių fokshaundai yra puikūs žmonių kompanionai, kurie vertina visų šeimos narių dėmesį. Šios veislės šunys puikiai sutaria su vaikais, pirmą kartą sutiktus žmones laiko savo draugais. Amerikiečių fokshaundai labai mėgsta kitų šunų kompaniją, niekada neatsisako žaidimų net su ką tik sutiktais keturkojais.

Šios veislės atstovai yra labai energingi, todėl jie nėra tinkami žmonėms, gyvenantiems ankštuose butuose. Amerikiečių fokshaundas tikrai džiaugsis, jei turės galimybę bet kada išbėgti palakstyti į nuosavą kiemą, tačiau šiems šunims taip pat yra reikalingi ilgi pasivaikščiojimai ir kita aktyvi veikla. Amerikiečių fokshaundai turi labai stiprų medžioklės instinktą, todėl lakstydami palaidi gali neatsispirti pagundai vaikytis kates ar voveres. Labai svarbu ankstyvame šuns amžiuje pasirūpinti pakankamai stipriais dresūros pagrindais, nes tai padės išvengti įvairių elgesio problemų ateityje.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.