Jakutijos laika (Yakutian Laika)

Jakutijos laika (Yakutian Laika)

 

Veislė: Jakutijos Laika
Kilmės šalis: Rusija
Paskirtis:  
Spalvos: Balta, dvispalvė arba trispalvė
Charakteris: Ištvermingas, sargus, aktyvus, nepriklausomo charakterio
Ūgis: 52-56 cm
Svoris:  kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Yakut Laika
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Jakutijos laika pasižymi itin gerai išvystytomis juslėmis: šios veislės šunys gali pasigirti ypatingai gera rega, klausa ir uosle. Senovėje Jakutijos laikos buvo naudojamos paukščių ir žinduolių medžioklei, o šiandien šie šunys neretai yra pasirenkami kinkiniams. Jakutijos laikos yra labai ištvermingos ir pasižyminčios dideliu noru dirbti, todėl šios veislės atstovai yra gana universalūs.

jakutijos laika yakutian laika

Jakutijos laika: veislės istorija

Jakutijos laika – natūraliai susiformavusios veislės atstovė. Spėjama, kad tai yra labai sena šunų veislė, tačiau pirmieji įrašai, kuriuose minimi šie šunys, užfiksuoti tik aštuonioliktojo amžiaus pabaigoje. Ilgą laiką Jakutijos teritorijos niekas nesiėmė tyrinėti, tad tuomet, kada buvo organizuojamos ekspedicijos, šie šunys neliko nepastebėti. Nors tuo laikotarpiu šių šunų skaičius buvo ganėtinai didelis, tačiau iki dvidešimtojo amžiaus Jakutijos laikų beveik nebeliko. Nuo 1998 metų imtasi veislės atgaivinimo ir tai davė pastebimų rezultatų – 2004-aisiais veislę pripažino Rusijos kinologų klubas. Nuo to laiko Jakutijos laikos yra importuojamos į įvairias pasaulio šalis, ir pamažu įgauna didesnį populiarumą. Oficialus veislės standartas buvo paskelbtas 2005 metais, tačiau iki šiol Jakutijos laikos nėra sulaukusios Amerikos kinologų klubo (AKC) pripažinimo.

jakutijos laikos suniukas yakutian laika

Jakutijos laika: išvaizda

Jakutijos laika yra gana didelis šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 53-56 cm, kalyčių – 52-55 cm. Galva pleišto formos, proporcinga kūnui. Nosis didelė, plačiomis šnervėmis, juodos arba rudos spalvos. Dantys tvirti, sąkandis gali būti žirkliškas arba tiesus. Akys gana toli viena nuo kitos, migdolo formos, mėlynos arba rudos spalvos (taip pat akys gali būti skirtingų spalvų). Ausys išaugusios aukštai, trikampio formos, stačios. Uodega išaugusi aukštai, laikoma užriesta už nugaros. Dėl storos apykaklės kaklas atrodo storesnis nei yra iš tiesų. Kailis dvigubas: dengiamieji plaukai gana ilgi, pavilnė trumpa, minkšta. Jakutijos laikos gali būti baltos, dvispalvės arba trispalvės.

Jakutijos laika: charakteris

Jakutijos laika yra puikus sarginis šuo, kuriam nepažįstamieji nekelia jokio pasitikėjimo. Su savo šeimos nariais šios veislės šunys elgiasi labai švelniai, puikiai sutaria su vaikais. Jakutijos laika noriai bendrauja su kitais šunimis, tačiau labai svarbu ankstyvame šuns amžiuje pasirūpinti augintinio socializacija. Jakutijos laika yra labai imli dresūrai, tačiau pasižymi gana nepriklausomu charakteriu. Jei šeimininkas savo augintinį tinkamai motyvuoja, galima pasiekti tikrai neblogų rezultatų. Jakutijos laikos yra gana aktyvios, joms reikalingas nemažas fizinis krūvis. Šios veislės šunys tikrai džiaugiasi, jei turi galimybę pakankamai daug laiko praleisti gamtoje.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.