Kanarų podenkas (Podenco Canario)

Kanarų podenkas (Podenco Canario)

 

Veislė: Kanarų podenkas
Kilmės šalis: Kanarų salos
Paskirtis: Namų šuo, medžioklis
Spalvos: Raudona ir balta, dvispalvis
Charakteris Švelnus, ramus, jautrus, gana nepriklausomo charakterio
Ūgis: 52-64 cm
Svoris: 15-22 kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai: Canary Islands Hound, Canarian Warren Hound, Podenco Canario
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Kanarų podenkas yra švelnaus charakterio šuo, pasižymintis tiesiog pavydėtina kantrybė. Šios veislės atstovai  žmogui niekada nerodo agresijos, tačiau medžiodami triušius ar kitus smulkius žvėrelius yra labai aršūs. Kanarų podenkai  nereikalauja labai daug priežiūros, tačiau ypatingą dėmesį reikėtų skirti šių šunų socializacijai – jei tai nėra tinkamai atliekama, suaugęs šuo gali turėti įvairių baimių. Kad taip nenutiktų, ankstyvame augintinio amžiuje vertėtų kreiptis į patyrusius šunų elgsenos specialistus.

kanaru podenkas podenco canario 3

Kanarų podenkas: veislės istorija

Kanarų podenkas, kaip ir sako veislės pavadinimas, yra kilęs iš Kanarų salų. Ilgą laiką buvo manoma, kad Kanarų podenkai yra labai sena šunų veislė, kurios atstovai salose karaliavo dar prieš Kanaruose apsigyvenant žmonėms, tačiau neseniai šie spėjimai buvo paneigti. Atlikti tyrimai parodė, kad Kanarų podenkas yra artimesnis Europos medžioklinėms šunų veislėms nei primityviems šunims, gyvenusiems dar prieš tūkstančius metų. Iki šiol nėra tiksliai žinoma, kaip ir kada ši veislė susiformavo, tačiau spėjama, kad veislės ištakos yra tokios pat, kaip ir Ibizos ir faraonų šunų, kurie savo išvaizda yra labai panašūs. Iki šiol Kanarų podenkai vis dar nėra sulaukę Amerikos kinologų klubo (AKC) pripažinimo, nes šios veislės atstovų skaičius vis dar yra pernelyg mažas.

Kanarų podenkas (Podenco Canario)

Kanarų podenkas: išvaizda

Kanarų podenkas yra aukštas ir grakštus šuo, kuriam būdingas itin tvirtas kūno sudėjimas. Šių šunų aukštis ties ketera siekia 55-64 cm, kalės yra šiek tiek žemesnės ir smulkesnės. Nugara labai tvirta, pilvas įtrauktas, strėnos labai stiprios. Galva pailga, ausys didelės, stačios. Akys vidutinio dydžio, gali būti įvairių rudų atspalvių. Kojos tvirtos ir grakščios, ilgos. Uodega išaugusi žemai, gana ilga. Kailis trumpas, gali būti raudonos arba baltos spalvos (taip pat galimas kailio dvispalviškumas).

kanaru podenkas podenco canario 4

Kanarų podenkas: charakteris

Kanarų podenkas yra ramaus charakterio šuo, kuris beveik niekada neloja. Nors šiems šunims yra būdingas gana nepriklausomas charakteris, tačiau jie labai vertina savo šeimininkų dėmesį, ir niekada neatsisako įvairios aktyvios veiklos. Kanarų podenkai yra labai greiti ir vikrūs, juos visada džiugina galimybė lakstyti be pavadėlio. Šeimininkai turėtų būti labai atidūs – medžioklinis šuo, pamatęs ar užuodęs potencialų grobį, gali pasileisti bėgti, o jau tuomet šunį prisikviesti gali būti labai sudėtinga. Kanarų podenkai yra labai imlūs dresūrai, tačiau kartais gali būti užsispyrę. Svarbu žinoti, kad šios veislės šunys yra labai jautrūs, todėl jiems tinka tik pozityvūs dresūros metodai.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.