Volkerio Kunhaundas (Treeing Walker Coonhound)

Volkerio Kunhaundas (Treeing Walker Coonhound)

 

Veislė: Volkerio Kunhaundas
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo, medžioklis
Spalvos: Juoda, balta, trispalvis
Charakteris: Daugumas individų energingi ir aktyvūs, tačiau charakteris gali būti labai įvairus 
Ūgis: 51-68 cm
Svoris: 23-32 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Treeing Walker Coonhound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Volkerio kunhaundas yra talentingas medžiotojų pagalbininkas ir puikus aktyvių žmonių kompanionas. Tai tikrai nėra toks šuo, kuris didžiąją dalį dienos galėtų praleisti gulėdamas verandoje ar ant sofos, – Volkerio kunhaundams nuolatos reikalinga aktyvi veikla, kuri padėtų šuniui išsikrauti fiziškai ir emociškai.

volkerio kunhaundas treeing walker coonhound

Veislės istorija

Volkerio kunhaundai yra kilę iš anglų fokshaundų, į Ameriką įvežtų kolonijiniais laikais. Iš anglų fokshaundų buvo išvestos dvi šunų veislės – Volkerio kunhaundai ir Virdžinijos haundai. Anksčiau Volkerio kunhaundai buvo vadinami anglų kunhaundais, o nuo 1945 metų šie šunys pradėti registruoti kaip Volkerio kunhaundai. Visą veislės gyvavimo laikotarpį šie šunys buvo naudojami medžioklei, kurioje Volkerio kunhaundams sekėsi tiesiog puikiai. Iki šių dienų Amerikos kinologų klubas (AKC) vis dar nepripažįsta šios šunų veislės, tačiau siekiama, kad greitu metu situacija pasikeistų.

volkerio kunhaundas treeing walker coonhound 2

Volkerio Kunhaundas: išvaizda

Volkerio kunhaundas yra vidutinio dydžio šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 56-68 cm, patelių – 51-63 cm. Svoris priklauso nuo šuns ūgio, tačiau pageidaujama, kad medžioklėje talkininkaujančių šunų svoris būtų į mažesnę pusę. Nugara tvirta, vidutinio ilgio, šonkauliai gerai išlenkti. Snukis vidutinio ilgio, nosies galiukas juodos spalvos. Kaklas vidutinio ilgio, grakščiai įsiliejantis į pečių liniją. Ausys ilgos, kabančios, užapvalintais galiukais. Akys didelės, išraiškingos, rudos arba tamsiai rudos spalvos. Uodega išaugusi gana aukštai, vidutinio ilgio, kai laikoma pakelta, sudaro kardo formą. Kailis trumpas, lygus ir tankus, šeriai neturi būti pernelyg minkšti. Pageidautina, kad kailis būtų trijų spalvų: baltos, juodos ir rudos. Parodose dalyvaujantys darbiniai šunys gali turėti medžioklės metu įgytų randų ar kitų sužeidimų žymių – tai neturi įtakos vertinimui.

Volkerio Kunhaundas: charakteris

Volkerio kunhaundai pasižymi gana skirtingu charakteriu: vieni šios veislės atstovai yra labai baikštūs, kiti – labai draugiški, o dar kiti – gana sargūs ir nepasitikintys nepažįstamaisiais. Ankstyvame Volkerio kunhaundo amžiuje svarbu pasirūpinti tinkama šuns socializacija, nes tai turės didelę įtaką šuns charakteriui. Įprastai šios veislės atstovai yra puikūs šeimos draugai, kurie sutaria ne tik su suaugusiaisiais, bet taip pat ir su vaikais. Šiems šunims yra reikalingas labai didelis fizinis krūvis – jei augintinis nepakankamai išsikraus, tokiu atveju laukite bėdos. Volkerio kunhaundai yra labai energingi ir sumanūs, tad tuomet, jei jie nuobodžiaus, įvairios veiklos gali susigalvoti patys, o to rezultatai šeimininkams tikrai nepatiks. Volkerio kunhaundą geriausia auginti tuose namuose, kuriuose nėra kačių, paukščių ar graužikų, – šiuos gyvūnus šuo gali laikyti savo grobiu.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.