Amerikiečių vandens spanielis (American Water Spaniel)

Amerikiečių vandens spanielis (American Water Spaniel)

 

Veislė: Amerikiečių vandens spanielis
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Ančių medžioklis
Spalvos: Šokolado, rausvai ruda
Charakteris:  
Ūgis: 38-46 cm
Svoris: 11,5-20 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: American Water Spaniel, American Brown Spaniel, American Brown Water Spaniel
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Amerikiečių vandens spanielis – labai tvirtas ir ištvermingas šuo, kuris naudojamas įvairaus grobio sekimui ir aportavimui. Šios veislės šunys pasižymi ypatingai jautria uosle ir gebėjimu dirbti esant įvairioms gamtinėms sąlygoms, todėl amerikiečių vandens spanieliai yra labai vertinami medžiotojų. Šios veislės atstovai taip pat yra puikūs šeimos draugai, kurie tinkamai išdresuoti gali tapti neblogais namų sargais. Amerikiečių vandens spanieliai yra labai imlūs dresūrai, todėl išmokyti augintinį įvairių paklusnumo komandų tikrai nebus labai sudėtinga.

Amerikiečių vandens spanielių veislės istorija

Amerikiečių vandens spanieliai yra kilę iš JAV, kur veislė yra žinoma nuo XVII amžiaus. Manoma, kad ši veislė susiformavo kryžminantis iš Europos kilusiems šunims: kai į Ameriką pradėjo plūsti europiečiai, medžioklė buvo vienas svarbiausių jų išgyvenimo šaltinių, todėl buvo siekta išveisti tokius šunis, kurie galėtų dirbti ne tik sausumoje, bet taip pat ir vandenyje.

Šiandien gana sunku nustatyti, kas buvo šių šunų protėviai, tačiau spėjama, kad tai galėjo būti dabar jau išnykę anglų vandens spanieliai, garbanotieji retriveriai ir airių vandens spanieliai.  Pirmą kartą parodose šios veislės atstovai pasirodė 1940 metais. Oficialaus pripažinimo ši šunų veislė sulaukė 1985 metais, o šiandien amerikiečių vandens spanieliai yra tikra retenybė.

Amerikiečių vandens spanielis: išvaizda

Amerikiečių vandens spanielis yra vidutinio dydžio šuo: aukštis ties ketera siekia 38-46 cm, o svoris priklauso nuo šuns lyties. Patinai įprastai sveria nuo 13,5 iki 20 kg, o kalytės – nuo 11,5 iki 18 kg. Šiems šunims būdingas tvirtas kūno sudėjimas, juosmuo labai stiprus, krūtinė gerai išvystyta. Galva proporcinga kūnui, snukis vidutinio ilgio. Ausys ilgos, kabančios, apaugusios tankiais plaukais. Uodega vidutinio ilgio, išlenkta, vidutinio plaukuotumo. Kailis banguotas, gali būti raudonai rudas, rudas arba šokolado spalvos. Ant pirštų ir krūtinės gali būti šiek tiek baltos spalvos.

Amerikiečių vandens spanielis: charakteris

Amerikiečių vandens spanieliai yra labai draugiški ir vertinantys visų šeimos narių dėmesį. Šios veislės šunys puikiai sutaria su vaikais, mėgsta kitų šunų draugiją. Jei amerikiečių vandens spanielis nuo mažumės bus auginamas su kate, su ja taip pat puikiai sutars, tačiau šis medžioklinis šuo netaps graužikų ar naminių paukščių draugu, – juos amerikiečių vandens spanielis laikys savo grobiu.

Šios veislės šunys yra labai aktyvūs, todėl toks augintinis yra tinkamas tik tiems žmonėms, kurie mėgsta leisti laiką gamtoje, ir jų negąsdina ilgi pasivaikščiojimai šaltu ar darganotu oru. Amerikiečių vandens spanielis yra prisitaikęs prie įvairių gamtinių sąlygų, todėl tokiam šuniui blogo oro paprasčiausiai nebūna.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.