Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas (Styrian Coarse-haired Hound)

Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas (Styrian Coarse-haired Hound)

 

Veislė: Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas
Kilmės šalis: Austrija
Paskirtis: Medžioklis
Spalvos: Kviečių, raudona
Charakteris:  
Ūgis: 4į-52,5 cm
Svoris: 15-18 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Peintinger Bracke, Styrian Coarse-haired Hound, Steirische Rauhhaarbracke, Steirische Rauhhaarige, Hochgebirgsbracke, Wirehair Styrian Mountain
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Štirijos šiurkščiaplaukiai kalnų skalikai yra labai talentingi medžiotojų pagalbininkai, pasižymintys itin puikiomis darbinėmis savybėmis. Nors šios veislės atstovai yra labai prieraišūs ir vertinantys savo šeimininkų dėmesį, tačiau Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas kur kas dažniau pasirenkamas kaip medžiotojo padėjėjas nei kaip namų kompanionas.

Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas: veislės istorija

Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas buvo išveistas 1871 metais. Austrų pramoninkas Karlas Peitingeris sukryžmino Hanoverio kraujasekį su šiurkščiaplaukiu Istrijos skaliku, ir to rezultatas buvo visiškai nauja šunų veislė. Štirijos šiurkščiaplaukiai kalnų skalikai pasižymi ne tik išskirtine išvaizda, bet taip pat ir puikiais medžiokliniais sugebėjimais, todėl šie šunys yra labai vertinami. Šiurkštūs skaliko plaukai apsaugo šunį nuo bet kokių oro sąlygų, todėl Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas gali dirbti esant bet kokiam orui. Austrijos kinologų klubas šią šunų veislę pripažino 1889 metais, tačiau Amerikos kinologų klubas (AKC) veislę pripažino tik 2006-aisiais. Šiuo metu daugiausia Štirijos šiurkščiaplaukių kalnų skalikų gyvena Austrijoje ir Slovėnijoje, kitose pasaulio šalyse šios veislės šunys vis dar labai reti.

Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas: išvaizda

Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas yra vidutinio dydžio šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 47-52,5 cm, kalyčių – 45-51 cm (svoris įprastai siekia 15-18 kg). Šiems šunims būdingas tvirtas kūno sudėjimas, rimta, bet ne pikta išraiška. Nugara tiesi ir plati, juosmuo šiek tiek įtrauktas, strėnos nuožulnios, krūtinė plati ir gili. Galva proporcinga kūnui, pakaušis gerai išvystytas, šiek tiek užapvalintas. Ausys vidutinio dydžio, plokščios, apaugusios plonais plaukais. Uodega vidutinio ilgio, ties pagrindu labai tvirta, gauruota, laikoma pakelta į viršų (įprastai uodega būna kardo formos, bet ne susukta). Kailis šiurkštus, vidutinio ilgio (galvos srityje plaukai trumpesni). Leistinos kailio spalvos: raudona arba gelsvai ruda, ant krūtinės gali būti baltų dėmių.

Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas: charakteris

Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas yra labai aktyvus šuo, kuris norėtų kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Toks augintinis visiškai netinka tingiems žmonėms, kurie daugiausia laisvo laiko praleidžia tūnodami namuose. Štirijos šiurkščiaplaukiui kalnų skalikui kasdien reikia bent dvi valandas trunkančių treniruočių, todėl būsimi šuns šeimininkai turėtų nusiteikti, kad augintinis pareikalaus tikrai nemažai laiko. Su žmonėmis Štirijos šiurkščiaplaukis kalnų skalikas elgiasi labai švelniai (taip pat ir su vaikais), tačiau toks augintinis nėra tinkamas tuose namuose, kuriuose yra kitų gyvūnų.  Atminkite, kad tai yra medžioklinis šuo, kuris įvairius smulkius gyvūnus gali laikyti savo grobiu!

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.