Taiganas (Kirgizų kurtas, Taigan)

Taiganas (Kirgizų kurtas, Taigan)

 

Veislė: Taiganas (Kirgizų kurtas)
Kilmės šalis: Kirgizija
Paskirtis: Medžioklis
Spalvos: Juoda, balta, juodai balta, ruda, pilka, geltona
Charakteris Protingas, aktyvus, judrus, nepriklausomas, ramus, santūrus;
Ūgis: 60-70 cm
Svoris:  kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai: Kirgizų kurtas, Taigan, Kyrgyz Sighthound, Kyrgyzskaya Borzaya, Tajgan
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Taiganas kitaip dar vadinamas kirkizų kurtu. Savo išvaizda šie šunys primena saliukius ir afganų kurtus, tačiau geriau įsižiūrėję pamatysime ne vieną skirtumą. Kaip ir kiti kurtai, taiganai yra labai greiti – jie gali išvystyti net 60 km/h greitį. Kirkizų kurtams būdingas gana nepriklausomas charakteris, tačiau tuomet, jei šie šunys yra tinkamai motyvuojami, juos galima išmokyti įvairių paklusnumo komandų.

taiganas kirgizu kurtas taigan

Veislės istorija

Taiganas – labai senos veislės atstovas, apie kurį prikurta įvairių legendų. Vienoje jų pasakojama, kad kirgizų kurtas išsirito iš paukščio kiaušinio, ir tapo tikru herojumi, nes apsaugojo vietinius gyventojus nuo vilkų išpuolio. Vis dėlto, iki šių dienų taigano kilmė nėra žinoma, o kada ši veislė susiformavo, taip pat galima tik spėlioti. Ilgus metus taiganai buvo vertinami dėl puikių medžioklinių savybių ir prisitaikymo prie nuolatinių kelionių. Šiuos šunis augindavo klajoklių gentys, kurioms buvo reikalingas pagalbininkas ieškant maisto. Pirmasis veislės standartas buvo sukurtas ganėtinai vėlai – tik 1964 metais. Tuo laikotarpiu veislė nebuvo labai populiari, tačiau nuo 1991 metų, kuomet Kirgizija atgavo nepriklausomybę, taiganų skaičius palaipsniui ėmė didėti. Klajoklių gentys ir vėl užsiėmė medžiokle, todėl tam buvo reikalingi pagalbininkai. Kai kuriose šalyse (Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Kazachstane, Uzbekistane, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Vengrijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje) ši šunų veislė jau yra sulaukusi pripažinimo, tačiau Amerikos kinologų klubas (AKC) šios veislės vis dar  nėra patvirtinęs.

taiganai kirgizu kurtai taigan

Taiganas: išvaizda

Kirgizų kurtas yra aukštas ir grakštus šuo. Patinų aukštis įprastai siekia apie 67 cm, kalyčių – maždaug 60 cm. Kojos ilgos, grakščios, krūtinė gana gili, pilvas įtrauktas. Galva siaura, proporcinga kūnui, ausys gana ilgos, nulėpusios. Akys gali būti rudos arba riešuto spalvos.  Kailis gana plonas, švelnios tekstūros, žiemos metu taiganas gali užsiauginti pavilnę. Leistinos kailio spalvos: juoda, balta, juodai balta, ruda, pilka, geltona.

Taiganas: charakteris

Taiganas pasižymi puikiu charakteriu – namuose šios veislės šunys būna labai ramūs, o lauke niekada neatsisako aktyvios veiklos. Kirkizų kurtai tiesiog dievina pasivaikščiojimus miške, nes tuomet šie šunys gali kaip reikiant išsilakstyti. Idealu, jei taigano šeimininkas turi pakankamai daug laiko leisti laiką gamtoje, nes tuomet šuo turės galimybę fiziškai išsikrauti. Nereikėtų pamiršti, kad kirkizų kurtai yra medžiokliniai šunys, tad tuomet, jei šuo dar neturi pakankamai tvirtų dresūros pagrindų, taiganą geriausia vedžioti su pavadėliu – jei šuo pamatys ar užuos tariamą grobį, jis gali pasileisti bėgti.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.