Lietuvių skalikas (Lithuanian Hound)

Lietuvių skalikas (Lithuanian Hound)

 

Veislė: Lietuvių skalikas
Kilmės šalis: Lietuva
Paskirtis: Medžioklis
Spalvos: Juoda ir ruda
Charakteris: Judrus, energingas, protingas, draugiškas, prieraišus
Ūgis: 48-60 cm
Svoris: 24-30 kg
Ilgaamžiškumas: 12 metų
Kiti pavadinimai: Lithuanian Hound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Lietuvių skalikas – grakštus ir elegantiškas šuo, kuris nuo seno talkininkauja medžioklėje ir palaiko draugiją savo šeimininkui. Nors lietuvių skalikai tikrai nėra nauja veislė, tačiau šiandien jos populiacija yra pernelyg menka. Būtent dėl šios priežasties lietuvių skalikai nėra pripažįstami FCI, tačiau šiandien veisėjai siekia, kad veislė sulauktų kiek įmanoma didesnio susidomėjimo.

Veislės istorija

Mūsų šalyje su lietuvių skalikais medžiojama jau labai seniai. Rašytiniai šaltiniai byloja, kad su šios veislės atstovais buvo medžiota dar 1566-ais metais, tačiau iki šiol nėra žinoma, kaip ir kada ši veislė susiformavo. Vėlesniais amžiais taip pat rasta gana nemažai rašytinų šaltinių, kuriuose aprašoma medžioklė su lietuvių skalikais, o 1922 m. išleistoje V. Karsoko knygoje buvo apgailestaujama, kad lietuvių skalikai atsidūrė ties išnykimo riba. 1957-1958 m. kinologas Z. Goštautas ėmėsi šios veislės atkūrimo, o praėjus keliems dešimtmečiams jau buvo užregistruota 500 lietuvių skalikų su kilmės dokumentais. Šiandien vis dar siekiama kiek įmanoma labiau išpopuliarinti šią veislę, tačiau kol kas šios pastangos neduoda pageidaujamų rezultatų.

Išvaizda

Patinų aukštis ties ketera siekia 52-60 cm, kalių – 48-55 cm. Kaklas raumeningas, gana trumpas, krūtinė plati, gili. Pilvas nežymiai įtrauktas, nugara tiesi, raumeninga. Galva pleišto formos, pakaktys ryškus, nuožulnus. Snukis šiek tiek trumpesnis už kaktą, viršugalvis išgaubtas.  Viršutinės ir apatinės lūpos šiek tiek nukarusios, nosies veidrodėlis platus, juodos spalvos. Oda elastinga, standi, be nuokarų. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, apskritais galais. Akys ovalo formos, tamsiai rudos spalvos, akių kraštai juodi. Dantys stambūs, susiglaudę, sąkandis žirkliškas. Uodega kardo formos, ties pagrindu stora, link galo plonėjanti. Kailis juodas su tamsiu įrūdžiu krūtinės, papilvės, snukio ir antakių lankų srityse. Ant krūtinės gali būti nedidelė balta dėmelė. Nors lietuvių skalikai turi aiškiai apibrėžtą veislės standartą, tačiau kol kas šios veislės šunys yra labai skirtingi.

Charakteris

Lietuvių skalikai yra draugiški ir energingi šunys, kuriems yra reikalingas ganėtinai nemažas fizinis krūvis. Lietuvių skalikas tikrai mieliau bėgios miške nei gulės ant sofos, todėl toks šuo tinka tik aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms. Šios veislės atstovai yra labai sumanūs ir nesunkiai pasiduodantys dresūrai, tačiau labai svarbu dresūros pagrindais pasirūpinti kiek įmanoma ankstesniame augintinio amžiuje. Lietuvių skalikai yra puikūs kraujasekiai, noriai dirbantys su savo šeimininku. Nors šios veislės atstovai jaus poreikį laisvai palakstyti pievose ar miškuose, tačiau jie tikrai paklus šeimininko komandai sugrįžti.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.