Tazas (Tazy)

Tazas (Tazy)

 

Veislė: Tazas
Kilmės šalis: Kazachstanas
Paskirtis: Medžioklis
Spalvos:  
Charakteris: Ištvermingas
Ūgis: 55-72 cm
Svoris: 20-35 kg
Ilgaamžiškumas: 12-15 metų
Kiti pavadinimai: Tazy
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Tazas savo išvaizda šiek tiek primena afganų kurtą. Nors tai yra liekni ir iš pažiūros gana trapūs šunys, tačiau iš tiesų tazai yra labai tvirti ir ištvermingi. Šios veislės šunims būdingas gana nepriklausomas charakteris, todėl iš jų nereikėtų tikėtis šimtaprocentinio paklusnumo. Vis dėlto, tinkamai dresuojamas tazas gali tapti paklusniu ir elgesio problemų neturinčiu augintiniu.

Veislės istorija

Tazas yra vienos seniausių veislių atstovas. Tazai yra kilę iš Kazachstano teritorijos, vėliau buvo auginami Irane ir kitose Vidurio Azijos šalyse. Įdomu tai, kad Kazachstane tazus buvo draudžiama vadinti tiesiog šunimis – jie buvo vertinami kaip geriausi medžiotojų pagalbininkai, todėl buvo labai vertinami. Senovėje Kazachstano gyventojai už vieną tazą galėjo gauti net 47 arklius, todėl galime tik įsivaizduoti, kokia buvo šių šunų vertė. Šių šunų veislės standartas buvo paskelbtas 1979 metais, ir iki šiol nebuvo atnaujintas. Šiuo metu tazų skaičius visame pasaulyje siekia vos 300, todėl šios šunų veislės Tarptautinė kinologų federacija (FCI) iki šiol nepripažino. Šiuo metu siekiama, kad ši šunų veislė būtų atgaivinta, tačiau kol kas prognozės yra gana liūdnos.

Tazas: išvaizda

Tazas yra vidutinio dydžio, labai elegantiškos išvaizdos šuo. Šių šunų aukštis ties ketera siekia 55-72 cm, svoris gali svyruoti nuo 20 iki 35 kilogramų (kalytės už patinus žemesnės ir smulkesnės). Tazų galva nedidelė, snukis siauras, kūnas lieknas, grakštus. Ausys ilgos, apaugusios ilgais ir tankiais plaukais, trikampio formos. Akys didelės, išraiškingos, tamsių spalvų. Kaklas gana ilgas, grakštus. Kojos lieknos, ilgos, bet labai tvirtos. Nugara tiesi, pilvas pastebimai įtrauktas. Uodega ilga, laikoma šiek tiek užriesta. Kailis gana trumpas, dažniausiai tazai būna rausvos spalvos.

Tazas: charakteris

Tazai yra aktyvūs ir žaismingi šunys, kurie gali tapti puikiais šeimos kompanionais. Šios veislės šunys negali pakęsti monotonijos, todėl tazas yra tinkamas tik tokiam šunų mylėtojui, kuris yra pakankamai aktyvus. Tazai gali bėgti ne tik trumpas distancijas, bet taip pat ir ilgus atstumus – šie šunys išlaiko 12-15 kilometrų per valandą greitį. Idealu, jei šeimininkas mėgsta ilgus pasivaikščiojimus, bėgimą ir važiavimą dviračiu – tai tikrai padėtų šunį iškrauti fiziškai. Tazai yra gana kantrūs, todėl gali sutarti su vaikais. Šios veislės šunys įvairius smulkius gyvūnus gali laikyti savo grobiu, tačiau su namuose auginamais šunimis tikrai sutars. Ankstyvame šių šunų amžiuje būtina pasirūpinti augintinio socializacija, nes tai padės išvengti nepagrįstų baimių.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.