Byverio terjeras (Biewer Terrier)

Byverio terjeras (Biewer Terrier)

 

Veislė: Byverio terjeras
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Trispalvis: balta, juoda, mėlyna
Charakteris Žaismingas, ištikimas, energingas, protingas, drąsus
Ūgis: 18-28 cm
Svoris: 2-3.6 kg
Ilgaamžiškumas: 16 metų
Kiti pavadinimai: Biewer Terrier
Hipoalerginis: Taip, nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia
Vados dydis:  

Byverio terjerai – tai nedideli šunys, kurių išvaizda labai primena Jorkšyro terjerus. Šios veislės atstovai nesišeria, todėl gali būti auginami ir tų žmonių, kurie yra alergiški šunų poplaukiui. Byverio terjerai yra labai socialūs, puikiai prisitaiko prie šeimininko rutinos. Vis dėlto, svarbu įvertinti, kad net ir toks nedidelis augintinis turi tokius pat poreikius, kaip ir didesnių veislių atstovai.

Byverio terjerų veislės istorija

Byverio terjeras – tai visai neseniai susiformavusios veislės atstovas. Pirmoji šios veislės kalytė gimė 1984 metais Verneriui ir Gertrudai Byveriams priklausiusiame Jorkšyro terjerų veislyne (šios kalytės balto kailio priežastis – pasireiškęs recesyvinis genas). Neįprastos išvaizdos kalytę buvo nuspręsta panaudoti tolimesniame veisime, todėl vėliau laukė ilgas selekcinis darbas. Užtruko maždaug 20 metų, kol galiausiai pavyko užtvirtinti baltą šių šuniukų spalvą ir užfiksuoti veislei būdingus bruožus. 1989 metais byverio terjerus pripažino Vokietijos kinologų klubas (ACH). Vėliau veislė ėmė sparčiai populiarėti, kol 2013 metais pasiekė ir Lietuvą. Pirmieji byverio terjerai buvo importuojami iš Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos, ir vos per ketverius metus mūsų šalyje šių šunų skaičius pasiekė pirmąjį šimtuką. Lietuvoje gimstantys byverio terjerai gauna FCI dokumentus ir gali dalyvauti Lietuvos kinologų draugijos rengiamose parodose (šie šunys dalyvauja nulinėje, nepripažintų veislių grupėje, tačiau gauna tokius pat titulus kaip ir FCI pripažintos veislės).

byverio terjeras biewer terrier

Byverio terjeras: Išvaizda

Byverio terjerų aukštis ties ketera turi būti ne didesnis nei 28 cm, o svoris – ne didesnis nei 3,6 kg. Kūnas kompaktiškas, nugaros linija lygi. Priekinės kojos tiesios ir stiprios, dengtos baltais plaukais. Pėdos apvalios, su baltais arba juodais nagais. Galva nedidelė, viršugalvyje lygi, tačiau neturėtų būti pernelyg griežtų linijų. Akys vidutinio dydžio, tamsios. Ausys nedidelės, V formos, stačios, padengtos trumpu kailiu. Sąkandis gali būti žirkliškas arba tiesus. Uodega iškelta aukštai, gausiai apaugusi plaukais. Kailis ganėtinai ilgas, tiesus ir glotnus. Nugara baltai juodos spalvos, marginta juodomis dėmėmis. Pageidautina, kad krūtinė, pilvas, kojos ir uodegos galiukas būtų baltos spalvos, galva gali būti dvispalvė arba trispalvė.

Byverio terjeras: Charakteris

Nors byverio terjeras yra nedidelis šuo, tačiau jis toks nesijaučia: šie augintiniai savo šeimininkus stebina tiesiog nepamatuojama drąsa. Tai yra labai judrūs augintiniai, kurie mėgsta žaidimus ir kitą aktyvią veiklą. Byverio terjerai dažniausiai sutaria ne tik su šunimis, bet taip pat ir su katėmis, mėgsta vaikų kompaniją. Šios veislės atstovai yra labai sumanūs, todėl juos nėra sudėtinga mokyti paklusnumo komandų ir triukų.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.