Australų trumpauodegis aviganis (Australian Stumpy Tail Cattle Dog)

Australų trumpauodegis aviganis (Australian Stumpy Tail Cattle Dog)

 

Veislė:  Australų trumpauodegis aviganis
Kilmės šalis:  Australija
Paskirtis:  Ganytojas
Spalvos:  trispalvis (baltos, juodos ir rudos spalvos), mėlynas merle arba raudonas merle
Charakteris:  protingas, klusnus, atsidavęs, ištikimas, budrus, drąsus
Ūgis:  43-51 cm
Svoris:  16-23 kg
Ilgaamžiškumas:  metų
Kiti pavadinimai:  Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:  

Australų trumpauodegis aviganis – tai darbštus ir protingas šuo, kuriam sekasi įvairios skirtingos veiklos. Pirminė šios veislės atstovų paskirtis – avių bandų ganymas, tačiau šiandien australų trumpauodegiai aviganiai sėkmingai pasirodo ir paklusnumo ar vikrumo varžybose. Šios veislės atstovai kasdien reikalauja fizinės ir protinės iškrovos, todėl toks augintinis tinka tikrai ne kiekvienam šunų mylėtojui.

Veislės istorija

Australų trumpauodegis aviganis – tai iš Australijos kilusi šunų veislė, kuri susiformavo sukryžminus australų ganymo šunis ir kelpius. Trumpauodegiai aviganiai Australijoje žinomi jau nuo labai senų laikų, tačiau nėra jokių dokumentų, galinčių aiškiau papasakoti apie šių šunų kilmę. Žinoma tik tiek, kad šie šunys ilgus šimtmečius buvo naudojami kaip universalūs darbiniai šunys, kurie ganė ir naminius paukščius, ir gyvulių bandas. Selekcinio veisimo imtasi tik XIX amžiaus viduryje – tuo metu buvo siekiama užtvirtinti šių šunų išvaizdos ir charakterio savybes. Dabartinį pavadinimą šios veislės atstovai įgavo tik 2001 metais.

Australų trumpauodegis aviganis: Išvaizda

Amerikos trumpauodegis aviganis yra vidutinio dydžio šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 46-51 cm (kalyčių aukštis mažesnis, įprastai siekia 43-48 cm), o svoris – 16-23 kg. Amerikos trumpauodegiai aviganiai yra tvirto sudėjimo, jiems būdingas tikslios proporcijos. Natūralioje stovėsenoje šuns kūno forma primena kvadratą. Galva proporcinga kūnui, akys labai išraiškingos,  gali būti žalios, rudos, mėlynos arba gintarinės spalvos. Uodega trumpa, jos ilgis įprastai būna ne didesnis nei 10 cm. Kailis vidutinio ilgio, su tankia povilne. Kailis gali būti trispalvis (baltos, juodos ir rudos spalvos), mėlynas merle arba raudonas merle. Įdomu tai, kad merle spalvos kailis su amžiumi yra linkęs tamsėti. Australų trumpauodegių kailis šeriasi labai gausiai, ypatingai pavasarį.

Australų trumpauodegis aviganis: Charakteris

Australų trumpauodegis aviganis yra tikra energijos bomba, todėl šios veislės atstovai tinka tik tiems žmonėms, kurių gyvenimo būdas yra pakankamai aktyvus. Nepakanka vien tik paleisti augintinį palakstyti – taip pat reikės užtikrinti, kad šuo gautų pakankamai protinės veiklos.

Taisyklės namuose turi būti nustatomos nuo pat pirmų dienų, nes priešingu atveju australų trumpauodegis aviganis tikrai išbandys šeimininkų kantrybę. Šios veislės atstovai su savo šeimos nariais elgiasi labai švelniai, tačiau nepažįstami asmenys jiems nekelia jokio pasitikėjimo. Australų trumpauodegiai aviganiai noriai bendrauja su vaikais, gali sugyventi su namuose gyvenančiais augintiniais. Jei šios veislės atstovas negaus pakankamos iškrovos, jis gali imti „ganyti“ namuose esančius gyvūnus ar net vaikus.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.