Arježo Brakas (Ariege Pointer)

Arježo Brakas (Ariege Pointer)

 

Veislė:  Arježo Brakas
Kilmės šalis:  Prancūzija
Paskirtis:  medžioklinis šuo
Spalvos:  balta spalva su oranžinės ar kepenų spalvos dėmėmis
Ūgis:  60-67 cm
Svoris:  25-30 kg
Ilgaamžiškumas:  10-15 metų
Kiti pavadinimai:  Ariege Pointer, Ariege Pointing Dog
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:  

Veislės istorija

Pirėnų regione ilgą laiką buvo auginami įvairūs medžiokliniai šunys, tačiau XIX amžiuje buvo nuspręsti išveisti tokią šunų veislę, kuri pasižymėtų dar geresnėmis medžioklinėmis savybėmis. Būtent todėl imtasi ispanų pointerio ir italų brako kryžminimo: veisime buvo naudojami vietiniai šunys, kurie pasižymėjo energija ir noru dirbti, todėl naujos veislės atstovai tapo dar greitesni ir ištvermingesni.

Nors kurį laiką Arježo brakai buvo ganėtinai populiarūs, tačiau Antrojo pasaulinio karo metais veislė beveik išnyko. Veislės išgelbėjimo imtasi tik 1990 metais – už tai galime padėkoti Arježo brakų veisėjui Alain Deteix, kuris subūrė veisėjų komandą ir siekė išveisti geriausius šios veislės atstovus. 1996 metais buvo parengtas iki šiol galiojantis Arježo brakų veislės standartas. Nors šiandien Arježo brakų skaičius visame pasaulyje nėra labai didelis, tačiau  šią veislę pripažįsta dauguma kinologų asociacijų įvairiose šalyse.  Visu veislės gyvavimo laikotarpiu Lietuvoje užregistruota mažiau nei 10 šios veislės atstovų.

Arježo brakas – tai elegantiškos išvaizdos šuo, kurio protėviai gimė Pietvakarių Prancūzijoje. Šie šunys yra pritaikyti įvairioms medžioklės rūšims, jie tiesiog trykšta energija ir entuziazmu. Nors Arježo brakas yra medžioklinis šuo, tačiau jis yra ganėtinai lengvai dresuojamas. Šios veislės atstovai nesunkiai išmoksta naujų komandų ir visuomet nori įtikti savo šeimininkui.  

Arježo Brakas: Išvaizda

Arježo brako aukštis ties ketera siekia 60-67 cm, o svoris svyruoja nuo 25 iki 30 kilogramų (kalytės įprastai būna žemesnės ir smulkesnės). Šios veislės atstovams būdingas ryškus raumenynas, aiškios kūno linijos ir lieknos ilgos kojos. Kaklas ganėtinai ilgas, grakščiai įsiliejantis į kūno linijas. Anksčiau šios veislės atstovų uodegos buvo trumpinamos, paliekant tik  du penktadalius jos ilgio, tačiau šiandien Europos Sąjungos šalyse tai yra draudžiama. Natūrali uodega – ilga ir plona. Ausys didelės, kabančios, akys vidutinio dydžio, tamsaus gintaro spalvos.  Dantys tvirti, sąkandis žirkliškas. Kailis trumpas ir glotnus, leistina balta spalva su oranžinės ar kepenų („liver“) spalvos dėmėmis.

Arježo Brakas: Charakteris

Arježo brakai yra labai energingi ir žaismingi šunys, kurie niekuomet neatsisako aktyvios veiklos. Šios veislės atstovai puikiai sutaria su visais šeimos nariais, gali sugyventi su kitais šunimis ar su kate, jei su ja augs nuo mažumės. Vis dėlto, smulkius augintinius (paukščius ar graužikus) medžioklinis šuo gali laikyti savo grobiu, todėl vertėtų imtis atsargumo priemonių. Jei Arježo brakas bus nuo mažumės auklėjamas ir dresuojamas, jis taps tikrai paklusniu augintiniu.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.